Naga MarketsAkcje Unimot S.A. wyraźnie tracą podczas dzisiejszej sesji. Na tę chwilę kurs dociera do poziomu 12,45 zł, co oznacza spadek na 7,78%. Wyprzedaż jest dość dynamiczna, na razie nic nie wskazuje, na to, aby ruch miał się odwrócić.


UNIMOT S.A. jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych. W swojej ofercie posiada: olej napędowy (ON), benzyny, biopaliwa (Bio), gaz płynny (LPG), gaz ziemny (w tym LNG), a także energię elektryczną. W marcu 2017 roku spółka zadebiutowała na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Zobacz także: Jak zareaguje kurs EUR/USD na dzisiejszym FOMC?

Dziś zarząd Unimotu zdecydował się na utworzenie odpisu na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych w spółce zależnej Blue Cold Sp. z o.o. w wysokości 3 151 706,45 zł. Dodatkowo, zarząd poinformował o odpisie na udziałach spółki Blue Cold wysokości 3 532 831 zł. Skonsolidowany wynik Unimotu za 2018 rok będzie tym samym niższy o 3,72 mln zł.

“Decyzja została podjęta po sporządzonym w dniu dzisiejszym teście na utratę wartości środków trwałych na dzień 31 grudnia 2018 r., które wykazały niższą wartość odzyskiwaną niż wartość bilansowa poszczególnych składników majątkowych tworzących punkt skraplania gazu ziemnego w Uniszkach Zawadzkich – podstawowe aktywo spółki Blue Cold. Wartość bilansowa środków trwałych w wysokości 7 453 495,02 zł na dzień 31 grudnia 2018 r. jest wyższa od zweryfikowanej wartości godziwej (możliwej do uzyskania z ewentualnej sprzedaży poszczególnych składników majątkowych w aktualnym ich stanie technicznym po potrąceniu kosztów zbycia) wynoszącej 4 301 788,57 zł”

Sytuacja techniczna na wykresie Unimot S.A.

Akcje Unimot wyraźnie tracą. Spadek podczas dzisiejszej sesji wynosi już ponad 7,5%. Jak na razie nie widać chętnych do zakupów. Patrząc techniczne na wykres, testowane jest co prawda w tej chwili wsparcie wynikające z układu 1:1 – równość z poprzednim ruchem spadkowym. Jednak należy pamiętać, że w długim terminie znajdujemy się tutaj w silnym trendzie spadkowym i układ może zostać wybity. Jeżeli oczywiście pojawiliby się kupujący, byłoby to dobre miejsce do pozycji długich, jednak jak na razie nie widać zainteresowania popytu. Jeżeli układ zostanie wybity, spodziewałbym się spadków do poziomu około 10 zł, gdzie wypada strefa wsparcia, wynikająca z ostatnich lokalnych szczytów.

Akcje Unimottokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here