Naga Markets

Akcje Twittera wzrosły po komunikacie, że Elon Musk przejmie Twittera po kwietniowych warunkachPo wielu miesiącach negocjacji i walk prawnych najprawdopodobniej może dojść do przejęcia Twittera przez najbogatszego człowieka na świecie (jego majątek szacowany jest na 228 mld USD) za cenę 44 miliardów dolarów. W odpowiedzi na te informacje akcje Twittera zyskały w ciągu ostatniej sesji aż 22,1 proc.

Twitter z ofertą kupna od Muska

Musk próbował od miesięcy rozwiązać swój kwietniowy kontrakt na zakup Twittera. Miliarder zaczął przejawiać oznaki zmiany zdania wkrótce po ogłoszeniu transakcji, twierdząc, że Twitter wprowadził go w błąd, w kwestii wielkości bazy użytkowników i powszechności botów na platformie.

Właściciel Tesli i SpaceX formalnie zrezygnował z porozumienia w lipcu, ale Twitter pozwał go do sądu w Delaware, aby zmusić go do dokończenia zakupu. Proces miał się rozpocząć 17 października, a sędzia we wtorek poprosił obie strony o powrót do sądu z propozycją dalszego przebiegu sprawy. Według doniesień Bloomberga, w poniedziałek Elon Musk ponownie złożył Twitterowi ofertę kupna spółki po początkowej cenie 44 mld dolarów (czyli po 54,2 dolarów za akcję), najprawdopodobniej by uniknąć procesu sądowego.

Cena akcji Twittera, świece dzienne Źródło: Conotoxia Mt5
Cena akcji Twittera, świece dzienne Źródło: Conotoxia Mt5

Dzisiaj akcje Twittera spadają 0,6 proc. przed otwarciem rynku, znajdując się 2-3 dolary poniżej ceny ofertowej Muska (54,2 dolarów). Najprawdopodobniej można się spodziewać szybkiego sfinalizowania transakcji, ze względu ofertę przejęcia po początkowej, atrakcyjnej cenie ze strony miliardera.

Obecne ceny docelowe czołowych firm z Wall Street wynoszą odpowiednio: 54,20 od Citi, 54,20 od Wedbush, 43,00 od Truist Securities, 54,00 od Baird Equity Research oraz 54,00 od CFRA. Z kolei wszystkie rekomendacje z tego tygodnia podają cenę oferty Muska jako cenę docelową akcji spółki.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCreotech Instruments uczestniczy w budowie polskiego komputera kwantowego
Następny artykułSprzedaż Forda spadła we wrześniu!
Dyrektor polskiego oddziału Conotoxia Ltd., spółki świadczącej usługi inwestycyjne dla użytkowników portalu Cinkciarz.pl. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here