Naga Markets



Akcje Twittera w dół o 15% w premarket mimo dużego wzrostu przychodówAkcje Twittera zanurkowały w dół aż o niemal 15% w piątek rano w handlu przedsesyjnym po tym jak spółka w raporcie finansowym za III kw. 2020 r. poinformowała o znacznym spadku przyrostu liczby użytkowników, który okazał się o wiele gorszy niż oczekiwania analityków.

  • Jack Dorsey tuż przed publikacją raportu finansowego spółki zeznawał przed komisją powołaną przez Senat USA
  • Przychody spółki okazały się rewelacyjne
  • Olbrzymim zawodem jest jednak słaby wzrost liczby użytkowników

Twitter: mizerny wzrost liczby użytkowników

Twitter zawiódł wynikami za ostatni kwartał, szczególnie w porównaniu do konkurentów z branży social media, którzy wyznaczają kolejne rekordy liczby klientów, jak. Amazon czy Apple.

Dzienna liczba aktywnych użytkowników Twittera wzrosła zaledwie o 1 mln do 187 mln w okresie od początku czerwca do końca września. To znacznie mniej niż przeciętnie oceniali analitycy spodziewający się wzrostu do 195 mln.

Nic dziwnego, że akcje Twittera zapadły się tuż po publikacji wyników po czwartkowej głównej sesji i w piątek rano tanieją o ponad 14,78% do 44,68 dol.

Akcje Twittera w dół o 15% w premarket mimo dużego wzrostu przychodów
Notowania Twitter Inc. Źródło: tradingview.com

Jednak spoglądając na twarde dane finansowe, to Twitter Inc. w olbrzymim stopniu zaskoczył analityków osiągając przychody w wysokości 936 mln dol. za III kw. 2020 r. To aż o ponad 20% więcej niż średnia ocena analityków, którzy przewidywali zaledwie 777 mln dol. przychodu. Wynik ten to również o 14% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Twitter podał także, że przychody z reklam wzrosły w III kw. 2020 r. o 15% w ujęciu rocznym do 808 mln dol. Spółka trzyma się swojej zasady o nieudostępnianiu na swojej platformie płatnych reklam związanych z polityką twierdząc, że polityczny przekaz powinien być zasłużony, a nie kupiony.

Zobacz również: Akcje Amazona tanieją mimo rekordowego kwartału i świetnych prognoz

Twitter pod gradobiciem pytań Senatu

Przedstawiciele spółki w komunikacie załączonym do raportu podkreślili, że jakość rozmów prowadzonych przez platformę jest najwyższym priorytetem i zapowiedzieli, że spółka pracuje nad redukcją nadużyć i fałszywych informacji przekazywanych przez swój serwis. Twitter wlicza w to także tweety, które nieprawdziwie informują o zwycięstwie kandydatów lub zachęcają do ingerowania w wyniki wyborów lub miejsc w sondażach.

CEO Twittera, Jack Dorsey wystąpił przed komisją Senatu Stanów Zjednoczonych, podobnie jak CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, oraz CEO Google, Sundar Pichai. Prezesi pytani byli o ich pogląd na Sekcję 230, kontrowersyjne prawo, które pozwala właścicielom serwisów internetowych na moderowanie swojego contentu pod względem tego, co uważają za słuszne do pojawienia się na ich portalu. Dorsey spytany został m.in. o to, dlaczego Twittera weryfikował wpisy Donald Trumpa i inne wpisy związane z konserwatywnymi poglądami.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here