Naga MarketsTrump grozi Twitterowi nakazem wykonawczym, akcje Twittera mocno w dółDonald Trump zamierza wydać rozporządzenie wymierzone w media społecznościowe po oznaczeniu jego tweeta jako niezweryfikowane informacje. Według oświadczenia przedstawicieli Białego Domu, Prezydent Stanów Zjednoczonych podpisze w czwartek rozporządzenie dotyczące mediów społecznościowych po tym jak zagroził zamknięciem portali internetowych, które nie dopuszczają konserwatystów do głosu.

  • Twitter oznaczył jeden z ostatnich tweetów Trumpa ostrzeżeniem o konieczności sprawdzenia informacji przez użytkowników
  • Trump zarzuca mediom społecznościowym uciszanie konserwatywnych poglądów na ich platformach.
  • Akcje Twittera spadł w rezultacie w środę o 2,76% i kolejne 2,7% w notowaniach przedsesyjnych.

Trump podejmuje walkę z mediami społecznościowymi

Prezydent USA Donald Trump zamierza wydać nakaz wykonawczy dotyczący ponownego rozpatrzenia prawa broniącego m.in. Twittera, Facebooka oraz Google przed odpowiedzialnością  za treści publikowane przez ich użytkowników, jak wynika z przecieków na temat projektu nakazu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprzeczka między Trumpem a Twitterem wybuchła po tym, jak Twitter po raz pierwszy w historii oznaczył tweet prezydenta USA ostrzeżeniem polecającym sprawdzić wiarygodność podawanych przez Trumpa faktów.

Nie jest jasne w jaki sposób Trump miałby zrealizować swoje groźby zamknięcia stron internetowych jak np. Twitter, które są prywatnymi firmami chronionymi przez federalne prawo i konstytucję.

W odpowiedzi na medialną burzę wywołaną przez Trumpa, CEO Facebooka Mark Zuckerberg w rozmowie dla Fox News stwierdził, że cenzurowanie platformy społecznościowej nie będzie najlepszą odpowiedzią rządu zmartwionego rzekomą cenzurą.

Zobacz również: Twitter zbanuje konto Trumpa? Prezydent USA grozi zamknięciem portalu

American Civil Liberties Union twierdzi, że pierwsza poprawka Konstytucji Stanów Zjednoczonych ogranicza jakiekolwiek działania jakie Donald Trump mógłby podjąć.

Facebook oraz Google odmówiły oficjalnego komentarza, a Apple nie odpowiedziało na prośbę o zajęcie stanowiska w sprawie.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Akcje Twittera notują spadki

Trump grozi Twitterowi nakazem wykonawczym, akcje Twittera mocno w dół
Notowania Twittera na NYSE. Źródło: tradingview.com

Skutkiem afery były środowe spadki wartości akcji platform społecznościowych notowanych na amerykańskich giełdach. Twitter stracił 2,76% i dalsze 2,72% w notowaniach przedsesyjnych. Facebook spadł w środę o 1,32% i 0,93% przed czwartkową sesją. Jedynie Alphabet (Google) obroniło się przed utratą wartości i kurs właściwie nie zmienił się.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here