Naga Markets

Akcje Twilio spadają po sporej kwartalnej stracie!Akcje Twilio Inc. spadły w czwartek o 22% po tym, jak firma zajmująca się technologią angażującą klientów podała mieszane wyniki fiskalne za trzeci kwartał, które spełniły prognozy analityków z Wall Street, ale mocne kwartalne prognozy dotyczące strat i sprzedaży wydawały się wystraszyć inwestorów.

Kiepskie wyniki Twilio!

Twilio odnotował stratę netto w wysokości 482,3 mln USD, czyli 2,63 USD na akcję, w porównaniu ze stratą netto w wysokości 224,1 mln USD, czyli 1,26 USD na akcję w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Skorygowane zyski były stratą 27 centów na akcję. Przychody wzrosły o 33% do 983 mln USD z 740,2 mln USD rok temu.

„Podobnie jak wiele firm, mamy do czynienia z pewnymi krótkoterminowymi trudnościami, ale długoterminowe możliwości pozostają silne, ponieważ firmy nadal budują swoje strategie zaangażowania klientów, stają się bardziej wydajne i dążą do budowania lepszych i bardziej spersonalizowanych relacji z klientami” – powiedział w oświadczeniu ogłaszającym wyniki dyrektor naczelny Twilio – Jeff Lawson.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się straty netto w wysokości 39 centów na udział w przychodach w wysokości 974 mln USD.

Twilio prognozuje od 995 milionów do 1 miliarda dolarów przychodów w czwartym kwartale, podczas gdy szacunki FactSet wynoszą 1,1 miliarda dolarów. Podczas telekonferencji z okazji dnia inwestora pod koniec czwartku kierownictwo Twilio przedstawiło środki, które podjęli, aby poprawić marże brutto i osiągnąć rentowność w 2023 roku.

Raport spółki został poprzedzony notatką, w której analityk B. of A. Securities, Michael Fun, obniżył rating Twilio, a także obniżył docelową cenę akcji do 85 USD ze 175 USD.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

XTB

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułElon Musk mógł złamać prawo. Twitter otrzymał pozew po zwolnieniu 50% pracowników!
Następny artykułZatrudnienie w USA rośnie zdecydowanie szybciej niż oczekiwano! Najnowszy raport NFP wstrząsnął rynkami
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here