Naga MarketstorpolW trakcie sesji wtorkowej akcje Torpol (GPW: TORPOL) testowały maksima z maja ubiegłego roku, reagując pozytywnie na informację o złożeniu najtańszej oferty w przetargu PKP, opiewającej na kwotę 568 mln zł. Chociaż ostatecznie dzień kończył się na delikatnym minusie, to w środę Torpol kontynuuje wzrosty, zwiększając swoją wartość o 7%. Średnie ruchome zbliżają się natomiast do byczego przecięcia.


„Zarząd TORPOL S.A. (Spółka, Emitent) informuje, iż w dniu 19 marca 2019 r. powziął informację, iż w związku z otwarciem ofert postępowaniu prowadzonym w trybie negocji bez ogłoszenia przez Polskie Koleje Państwowe S.A. (Inwestor) pn. „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Leszno” w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław-Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Czempiń” realizowanego w ramach unijnego instrumentu finansowego Connecting Europe Facility (CEF) – roboty wykończeniowe (etap II)”, oferta złożona przez Spółkę posiada najniższą cenę” – podała spółka w komunikacie.

Termin realizacji ww. inwestycji został określony na połowę grudnia 2020 r. od daty podpisania umowy. Cena oferty złożonej przez Spółkę wynosi ok. 568 mln zł brutto (tj. ok. 462 mln zł netto).

Spółka opublikowała pod koniec ubiegłego tygodnia raport za 2018 rok, wypracowując 19,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 roku wobec 26,71 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 525,66 mln zł w 2018 r. wobec 718,89 mln zł rok wcześniej.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Akcje Torpol wyraźnie w górę

Dzięki wzrostom z ostatnich dwóch sesji, notowania wybijają istotną strefę oporu wyznaczaną przez maksima z sierpnia ubiegłego roku i otwierają sobie drogę do dalszych wzrostów. Akcje Torpol obecnie mają przed sobą strefę na 7 zł, gdzie wypadają minima z końcówki 2017 roku oraz 38,2% zniesienia długoterminowego trendu spadkowego.

Akcje Torpol, wykres D1. Źródło: xStation 5
Akcje Torpol, wykres D1. Źródło: xStation 5

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here