Naga MarketsTIM z wyceną 62,30 zł od DM Noble Securities. Potencjał do wzrostów to blisko 50%Dom Maklerski Noble Securities w swoim najnowszym raporcie (w ramach programu pokrycia analitycznego) wycenił TIM na 62,30 zł, co przekłada się na aż 46% potencjału do wzrostów względem ceny z dnia wydania rekomendacji. Analitycy prognozują wzrost przychodów w kolejnych latach, jak również wskazują na dobre otoczenie rynkowe firmy.

TIM wyceniony na 62,30 zł

W swoim najnowszym raporcie z 14 października 2021, opracowanym w ramach programu wsparcia pokrycia analitycznego GPW, Dom Maklerski Noble Securities wycenił spółkę TIM na 62,30 zł, co biorąc pod uwagę kurs akcji z dnia wydania (tj. 42,60 zł), przekłada się na aż 46% potencjał do wzrostów.Warto wskazać, że spółka jest jednym z wygranych pandemii. Jeszcze w lutym 2020 jej wycena wynosiła ok. 13 zł za walor, tak więc 3-krotnie mniej niż obecnie. Szczególnie dynamiczne odbicie widoczne jest na walorach spółki w okresie marze-czerwiec 2021, kiedy to wycena wzrosła z niecałych 20 zł za walor do prawie 34 zł za walor.

TIM z wyceną 62,30 zł od DM Noble Securities. Potencjał do wzrostów to blisko 50%
Notowania spółki TIM w latach 2020-2021. Źródło: Stoo.pl

– Inwestycja w akcje TIM-u daje bardzo dobrą ekspozycję na rynek handlu e-commerce, zarówno bezpośrednio (TIM SA), jak i pośrednio (poprzez spółkę logistyczną 3LP obsługującą klientów z sektora handlu internetowego). Spółka konsekwentnie buduje pozycję rynkową w obu obszarach wykorzystując przewagi konkurencyjne i poprawiając uzyskiwane marże. Dodatkowo TIM umiejętnie korzysta z nadarzających się okazji rynkowych dla zwiększenia rentowności segmentu handlowego. – wskazują analitycy Domu Maklerskiego Noble Securities.

Dobre otoczenie rynkowe

Jak możemy przeczytać w raporcie, wysoka dynamika wzrostu w segmencie handlowym w połączeniu z optymistycznymi prognozami dotyczącymi rozwoju e-commerce pozwalają na podniesienie prognozy przychodów w horyzoncie średnioterminowym.

Według przedstawionych wyliczeń rok 2021 powinien zamknąć się z przychodami ze sprzedaży w wysokości 1,29 mld, co przełoży się na 87,8 mln zł zysku netto akcjonariuszy jednostki nominującej. W roku 2022 prognozowane przychody wynoszą już 1,44 mld zł, jednak zysk netto powinien ulec obniżeniu do 83,5 mln zł, choć dalej są to poziomy zdecydowanie większe niż chociażby 2019, kiedy to spółka zarobiła 19,6 mln zł.

– Dynamicznie rosnące ceny surowców i kłopoty z dostępnością wybranych grup towarowych na rynku sprzyjają podnoszeniu rentowności spółki, gdyż TIM z wyprzedzeniem podjął decyzję o zwiększeniu zapasów magazynowych. Rentowność uzyskana w II kwartale powinna się utrzymać w kolejnych okresach, a całoroczna marża sięgnie 21% (+2,3 pp r/r). Uspokojenie na rynku surowców może przynieść spadek marży w 2022 r., a następnie jej stabilizację na poziomie 19-20%. Historycznie TIM był w stanie utrzymywać marże ok. 20% przez kilka lat przy dobrej koniunkturze na rynku. – podkreślają analitycy Domu Maklerskiego Noble Securities.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

invest

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Stabilna sytuacja finansowa

– Wyższe zapotrzebowanie na kapitał obrotowy ma charakter przejściowy. Unormowanie sytuacji na rynku towarów (stabilizacja cen, większa dostępność) pozwolą w przyszłym roku uwolnić część gotówki zamrożonej w zapasach. Sytuacja finansowa GK TIM pomimo planów inwestycyjnych pozostanie bardzo bezpieczna. – przedstawia DM Noble Securities.

– W następnych kilku latach segment logistyczny będzie wykazywał wysoką dynamikę wzrostu zysków, skutecznie amortyzując ewentualne pogorszenie wyników w biznesie handlowym. Wzrosty wynikać będą z rosnącej bazy magazynowej jak i wejściu w nowe obszary działalności. W 2022 r. planowane jest IPO spółki 3LP. – dodaje także.

Dobra sytuacja finansowania sprawia, że analitycy spodziewają się również wypłaty dywidendy za rok 2021 w wysokości nie mniejszej niż za rok 2020, kiedy to akcjonariusze otrzymali 2,20 zł za akcję, co przekładało się na stopę dywidendy w wysokości ok. 3%.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje notowania | benefit notowania | kurs dolara usd | newconnect notowania | ten square games akcje wykres | cdprojekt akcje wykres | dax analiza |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here