Naga MarketsAkcje Tesli z rekomendacją ceny nawet 3500 dol. od WedbushKurs akcji Tesli od początku roku wzrósł już o ponad 383%, więc nie brakuje zatem analityków, którzy wieszczą zarówno krach akcji Tesli, jak i kontynuację spektakularnej wspinaczki na kolejne rekordowe szczyty. We wtorek, swoje rekomendacje względem przyszłej wyceny Tesli zmieniły dwie znaczące instytucje finansowe.

  • Od dołka z marca wywołanego pandemią akcje Tesli podrożały już o niemal 460%
  • Pod koniec tego miesiącu spółka dokona splitu akcji w stosunku 1 do 5
  • Tesla dzięki wynikom za II kw. 2020 r. spełniła warunki wejścia w skład S&P 500, co wywindowało kurs akcji w górę

Akcje Tesli nadal powyżej 2000 dol.

Notowania Tesli we wtorek kontynuowały wzrosty zyskując w ciągu sesji skromne 0,45% i zakończyły sesję z ceną zamknięcia ponownie powyżej bariery 2 tys. dol. na 2023,34 dol. Rajd na akcjach spółki zdaje się nie mieć końca, a tylko ostatnie 5 dni przyniosło ponad siedmioprocentowy wzrost.Akcje Tesli z rekomendacją ceny nawet 3500 dol. od Wedbush
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

W poniedziałek kurs akcji spółki Elona Muska wyznaczył maksimum notowań intraday na 2129 dol. i być może właśnie ten wyczyn nakłonił przedstawicieli dwóch firm świadczących usługi finansowe o podwyższenie ceny docelowej waloru.

Zobacz również: Akcje Tesli potanieją do 87 dol., twierdzi analityk

Tesla z rekomendacją 3500 dol. od Wedbush

Analityk Wedbush Securities, Dan Ives, znany ze swojego zaangażowania w prezentowanie wysokich rekomendacji dla Tesla Inc., poprawił cel cenowy spółki z 2500 dol. do aż 3500 dol. Tak duży wzrost ceny docelowej ekspert uzasadnia rozwojem Tesli w Chinach, gdzie spółka osiąga bardzo dobre rezultaty sprzedażowe od rozpoczęcia dystrybucji Modelu 3 w styczniu.

Wierzymy, że produkcja i rozwój popytu na produkty Tesli w Chinach pozostaje solidny i silniejszy niż spodziewany w III kw. z wyraźnie widocznym wzrostem do końca roku – stwierdził Dan Ives w notatce dla swoich klientów.

Według Wedbush, chiński rynek może odpowiadać nawet za 40% sprzedaży firmy w 2022 roku.

Cenę docelową Tesli poprawił także analityk banku Jefferies, Philippe Houchouis, który zwiększył ją z 1200 dol. do 2500 dol., a byczy scenariusz zakłada nawet 3000 dol. Warto nadmienić, że jeszcze przed połową czerwca, ekspert wyceniał akcje Tesli na jedynie 650 dol.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here