Naga MarketsAkcje Tesli z rekomendacją 1000 dol. od znanego analitykaAkcje Tesla Inc. w tym kwartale zyskały już niemal 12%, ale wciąż są sporo niżej od szczytów wszechczasów ze stycznia, gdy przez chwilę warte były nawet ponad 900 dol. Analityk Wedbush, Dan Ives, wierzy w dalszą zwyżkę notowań i dobicie do nowych maksimów w przeciągu 12 miesięcy.

  • Dan Ives z Wedbush spodziewa się przebicia ceny 1000 dol. za akcję Tesli w przeciągu kolejnych 12 miesięcy
  • Jego zdaniem, Tesla skorzysta ze spodziewanego olbrzymiego wzrostu zainteresowania samochodami elektrycznymi w ciągu kolejnych 5 lat
  • Ryzykiem dla scenariusza wzrostowego mają według niego być m.in. niedoboru podzespołów elektronicznych
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Tesla: nowa wysoka rekomendacja od Wedbush

Kurs akcji Tesla Inc. ma wzrastać w kolejnych 12 miesiącach nawet do 1000 dol. zdaniem analityka Wedbush, Dana Ivesa. Oznacza to, że akcje musiałyby podrożeć o ponad 30% od obecnych poziomów.Ten rok w wykonaniu notowań Tesli wygląda dość marnie. Od początku roku zyskały one zaledwie 7%, gdy cały 2020 rok zapewnił zwyżkę o astronomiczne 743%. Zdaniem Ivesa, tak słaby rezultat to wynik szeregu problemów: niedoboru podzespołów elektronicznych, polityki chińskich regulatorów czy rosnącej konkurencji.

 

Akcje Tesli z rekomendacją 1000 dol. od znanego analityka
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

– Wierzę, że Tesla ma sporo lewarów, które mogą napędzić zyskowność i wzrost notowań w 2022 roku wraz z rosnącym popytem na samochody elektryczne w przeciągu kolejnych 12-18 miesięcy. – stwiedził Ives.

Plus500

– Nadal wierzymy, że jest wielu potencjalnych zwycięzców w wyścigu zbrojeń w sektorze EV, którzy mogą odegrać tą transformacyjną rolę wliczając w to duże spółki obecne na rynku motoryzacyjnym od wielu lat, ale także spółki tylko związane z rynkiem samochodów elektrycznych wraz z Teslą zarówno w centrum uwagi, jak i na czele. – dodał.

Zobacz również: Cena ropy w dół trzecią sesję z rzędu. Dolar ciąży na notowaniach surowca

Ives uważa, że kluczowy będzie między innymi rosnący popyt na pojazdy elektryczne w Chinach. Jak do tej pory, 2021 rok był trudny dla Tesli na tym rynku po serii wycofań pojazdów z przyczyn bezpieczeństwa, podejrzeń szpiegostwa ze strony chińskiej armii czy śmiertelnym wypadku z udziałem pojazdu amerykańskiej marki. Zdaniem analityka, te czynniki będą tracić na znaczeniu w kolejnych miesiącach.

invest

Choć obecnie sektor EV to jedynie 3% globalnego przemysłu motoryzacyjnego, Ives uważa, że w 2025 roku będzie to już 10%. To trend, który ma napędzić rozwój Tesla Inc.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here