Naga MarketsAkcje Tesli z nową rekordową rekomendacją powyżej 1000 dol.Tesla Inc. zanotowała na amerykańskim parkiecie fantastyczny rok. Kurs akcji spółki Elona Muska wystrzelił niczym z procy rozpędzając się po pandemicznym załamaniu w marcu by zakończy rok na plusie aż o 743%. Tak nieprawdopodobna zwyżka była możliwa dzięki wielu przełomom w działalności Tesli, która rozpaliła nadzieje inwestorów i spowodowała wzrost oczekiwań analityków. Spośród tej drugiej grupy przed szereg wybiegł Colin Rusch, który zaprezentował pierwszą rekomendowaną cenę dla waloru powyżej 1000 dol.

  • Akcje Tesli w dołku 18 marca 2020 roku wywołanym pandemią potaniały do 72,24 dol. (361,22 dol. z uwzględnieniem splitu)
  • Od tamtego czasu kurs wystrzelił w górę już o niemal 1100%
  • 8 stycznia notowania ustanowiły ATH na 880,02 dol.

Tesla Inc. – nowa wysoka cena docelowa

Akcje Tesla Inc. otrzymały nową wysoką rekomendację, która przebiła wcześniejszą cenę docelową wyznaczoną przez Dana Ivesa na 950 dol. Tym razem, swoimi przewidywaniami pochwalił się Colin Rusch z Oppenheimer. Jego zdaniem, akcje Tesli mogą podrożeć do 1036 dol.

Biorąc pod uwagę obecny poziom kursu, rekomendacja ta może nie wydawać się aż tak wysoka. Jednak warto zauważyć, że obecnie przeciętna cena docelowa wyliczona przez FactSet na podstawie opinii 37 analityków wynosi 542,60 dol. To także ponad dwa razy więcej niż poprzednia wycena sporządzana przez samego Colina Ruscha, który uprzednio zakładał przyszłą cenę na poziomie 486 dol.

Akcje Tesli z nową rekordową rekomendacją powyżej 1000 dol.
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Tym samym Rusch podtrzymał swoją ocenę “outperform” dla waloru, podczas gdy Dan Ives z wyceną 950 dol. jest neutralnie nastawiony wobec kursu akcji.

Rusch jest przekonany, że byki na rynku są pozytywnie nastawione wobec Tesli. Spółka w ich przekonaniu będzie wiodła prym w trendzie komercjalizacji w branży pojazdów autonomicznych. Jednocześnie postrzega ryzyko w technologii Lidar, o której Tesla ostatnio zdaje się rzadko wspominać. Możliwe, że spółka jest nieco w tyle w tej kategorii względem konkurentów.

Zobacz również: Linie lotnicze w ruinie. Koronawirus zdewastował branżę

Lidar jest technologią podobną do znanego od kilkudziesięciu lat radaru. Podobnie jak w przypadku poprzednika, wykorzystuje fale do detekcji obiektów w przestrzeni, jednak w tym przypadku są to fale świetlne. Dzięki temu sensory nie tylko szybciej pozyskują informację, ale także czynią to znacznie dokładniej. Technologia Lidar cechuje się niezwykle wysoką rozdzielczością, dzięki czemu jest idealna do bycia oczami autonomicznego pojazdu.

fpmarkets

– Choć wciąż nie jesteśmy pewni co do ryzyka związanego z niewdrożeniem LIDARu przez Teslę do swoich pojazdów, przynajmniej jak do tej pory, jesteśmy przekonani, że cykle nauczania umożliwione przez ponad 1 mln pojazdów na drogach są nieprawdopodobną przewagą – stwierdził Rusch w komunikacie dla klientów zwracając uwagę na możliwość uczenia się oprogramowania pojazdów już jeżdżących po drogach.

– Wierzymy także w pomyślność działań Tesli związanych z upraszczaniem produkcji co w ostatnim okresie było okraszone sukcesami. W naszej ocenie, ta tendencja będzie trwać nadal, szczególnie jeśli chodzi o skalowanie rozmiarów produkcji – stwierdził Rusch.

Analityk zwrócił uwagę także na sukces Tesli na rynku chińskim w sprzedaży Modeli S oraz Modeli X.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here