Naga MarketsElon MuskAkcje Tesli wzrosły od początku roku o ponad 407 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiał, że za jeden papier spółki zapłacić trzeba obecnie ponad 430 dolarów. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że gdyby nie sierpniowy split, cena ta mogłaby być pięciokrotnie wyższa, co oznaczałoby, że za jedną akcje koncernu motoryzacyjnego zapłacić trzeba by około 2150 USD. Catherine Wood, założycielka i dyrektor generalny ARK Invest spodziewa się jednak, że wartość ta nie tylko zostanie prędzej czy później osiągnięta, lecz również znacząco przekroczona.

  • Akcje Tesli czekają potężne wzrosty
  • Tesla to Amazon sprzed 20 lat

Tesla jest jak Amazon 20 lat temu

Założycielka ARK Invest już w lutym br. przyznała, iż spodziewa się, że akcje Tesli wzrosną do 15 tys. dolarów. Nawet gdyby wziąć pod uwagę, że projekcja ta wypowiedziana został jeszcze przed slotem, odnosząc się do obecnej sytuacji, można by skorygować zasięg tych wzrostów do 3 tys. USD, co licząc od obecnych poziomów dawałoby stopę zwrotu z inwestycji na poziomie niemal 600 proc.

Jej zdaniem spółka Elon muska jest niczym Amazon sprzed dwudziestu lat.

– Wszyscy wiemy jak to się skończy – dodała.

Biorąc pod uwagę, że portfel zarządzanego przez nią funduszy w aż 10 proc. składa się właśnie z akcji Tesli, jego wartość również zauważalnie wzrosłą w ostatnim czasie.

Josh Brown z Ritholtz Wealth Management, przyznał, że uważa ją za “poważną, odważną i intelektualnie ciekawą”.

Na uwagę zasługuje tu fakt, iż podchodzi ona niezwykle sceptycznie do inwestowania w wartość. Jej zdaniem, nowe technologie przekształcają całe branże, w wyniku czego inwestorzy skupiający się na tradycyjnych biznesach narażeni są na większe ryzyko niż kiedykolwiek wcześniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitcoin (BTC) gotowy na duże wybicie w górę, uważa Tone Vays
Następny artykułPekao będzie udzielał pożyczek płynnościowych MŚP z woj. zachodniopomorskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here