Naga MarketsTesla Model 3Wtorkowa sesja była bardzo szczęśliwa dla Tesli. Akcje spółki zakończyły dzień ze wzrostem przekraczającym 12,5%. Wszystko za sprawą Citron Research, instytucji zajmującej się publikacją komentarzy giełdowych. Dotychczas krytyczna co do perspektyw Tesli, wczoraj uznała Model 3 za „sprawdzony hit”. Serwis uznał również, że wiele z wcześniejszych obaw okazało się nieuzasadnionych. 

Silna aprecjacja akcji Tesli 

Akcje Tesli znalazły się na najwyżej od 4 października. Spółka znalazła się na drugim miejscu w indeksie Nasdaq pod względem wzrostów. Poprzednie zamknięcie miało miejsce na poziomie 260,95 USD, do otwarcia doszło z niewielką luką wzrostową.  

Te artykuły również Cię zainteresują
Właściwie od początku sesji do gry wkroczyły byki i ostatecznie wywindowano cenę do poziomu 294,14 USD, co oznacza zamknięcie o 12,72% wyżej względem poniedziałku. W godzinach posesyjnych doszło do delikatnej kontynuacji wzrostów, cena obecnie znajduje się w okolicach 298 USD.  

wykres Tesla z 23.10.2018
Akcje Tesli podczas wczorajszej sesji

Zmiana punktu widzenia Citron Research 

Nota Citrona pojawiła się po tym, jak Tesla w poniedziałek wieczorem ogłosiła przyspieszenie publikacji danych kwartalnych o dwa tygodnie i publikację ich dzisiaj (w środę). Główny krytyk spółki Elona Muska długo uważał, że do czasu produkcji Modelu 3 na pełną skalę na rynku będzie pełno podobnych samochodów konkurencji. 

„Pogłoski o pogromcach Tesli pojawiały się nieprzerwanie, były jednak tak nieuzasadnione jak prognoza Boba Lutza o bankructwie spółki” – w opublikowanym tekście pojawił się przytyk do byłego CEO General Motors. 

W marcu instytucja przewidywała spadek ceny akcji Tesli do 100 USD jeszcze w tym roku. Andrew Left z Citron jest również wśród kilku inwestorów shortujących spółkę, którzy złożyli pozew zbiorowy przeciwko Tesli dotyczący złamania prawa związanego z papierami wartościowymi w związku z tweetami Elona Muska opublikowanymi w sierpniu. 

Tesla dominuje rynek samochodowy 

W nocie można przeczytać bardzo optymistyczne poglądy na temat Tesli: „media skupiły się na ekscentrycznym, odstającym i czasami obraźliwym zachowaniu Elona Msuka, a nie zauważyły rozdarcia w branży samochodowej, która jest teraz ZDOMINOWANA (użycie wielkich liter zgodnie z oryginalnym tekstem – red.) przez Teslę”. 

Już podczas dzisiejszej sesji pojawią się wyniki spółki Muska. Zapowiedział on wykazanie zysku w trzecim i czwartym kwartale. Mediana analityków mówi jednak o stracie w wysokości 3 centów na akcję i sprzedaży na poziomie 6,01 mld USD. To i tak świetny wynik w porównaniu z zeszłoroczną stratą 2,92 USD na akcję i sprzedażą w wysokości 2,99 mld USD. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here