Naga MarketsAkcje Tesli w korekcie. Kurs zbliża się do kluczowego oporuAkcje Tesli spadły w środowych notowaniach na NASDAQ o ponad 10%, a jak się okazuje ambitne zapowiedzi Elona Muska nie zdołały przekonać inwestorów do wywołania kolejnego rajdu na akcjach popularnej spółki technologicznej.

  • Tesla 22 września zorganizowała huczne wydarzenie o nazwie “Battery Day”
  • Fani popularnej marki samochodów są jednak zawiedzeni brakiem niesamowitych nowości przedstawionych przez Muska
  • W połączeniu z nieuzasadnionym gigantycznym wzrostem kursu, daje do potencjalną mieszankę do możliwego sprowadzenia kursu w dół

Akcje Tesli w trendzie spadkowym

Kurs akcji Tesla Inc. w środę stracił aż 10,34% i cena za akcję zmniejszyła się do 380,36 dol. Biorąc pod uwagę jeszcze wtorkowe spadki, gdy kurs zaliczył obniżkę o 5,6%, można już mówić o korekcie notowań spółki Elona Muska.

Akcje Tesli w korekcie. Kurs zbliża się do kluczowego oporu
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Notowania przedsesyjne w czwartek rano zwiastują kolejny spadek kursu akcji Tesli do 370 dol. To już bardzo blisko kluczowego dla kontynuacji obniżki poziomu oporu w zakresie 360-370 dol. Jeśli dojdzie do jego złamania, możliwe jest otwarcie drogi do zejścia znacznie niżej w okolice 330 dol.

Battery Day zawiódł inwestorów?

Takie spadki wywołane są zapewne zbyt dużymi oczekiwaniami inwestorów względem tego, co zaprezentowałaby Tesla w ramach “Battery Day”.

– Biorąc pod uwagę niesamowity rajd na akcjach Tesli, byliśmy sceptycznie nastawieni do długo oczekiwanego Battery Day, które miało miejsce 22 września, oraz tego jak spełni on oczekiwania rynku. W rezultacie, akcje potaniały o około 7% w handlu pozasesyjnym we wtorek – zazuważył David Whiston z Morningstar.

– To było niemal niemożliwe, żeby przedstawić takie rzeczy, które utrzymałyby kurs akcji wyżej po evencie. – zaznaczył Dan Ives z Wedbush

Znany z częstych wypowiedzi na temat zachowaniu kursu akcji Tesli, Ives zwrócił uwagę na to, że Tesla przede wszystkim nie zaprezentowała konkretnych informacji dotyczących zapowiadanej już od dłuższego czasu baterii.

– Nie zapowiedzieli “milionowo-milowej” baterii, podczas gdy oczekiwania były nastawione na to, że to pokażą. – stwierdził Ives.

Mowa tutaj o baterii, która byłaby w stanie wytrzymać cykle ładowania, które łącznie dałyby ponad 1 milion mil zasięgu. Wielu inwestorów i fanów marki oczekiwało właśnie tej informacji, szczególnie biorąc pod uwagę marketing wydarzenia oraz nacisk na kwestię akumulatorów w samej nazwie eventu.

Zobacz również: Elon Musk: “Tesla ma szansę na rekordowy kwartał”. Battery Day już we wtorek

Kurs akcji Tesli bez paliwa do wzrostów

– Akcje Tesli nie mają już niczego w krótkim terminie – dodał David Whiston.

Analityk zaznaczył, że event dotyczył przede wszystkim długoterminowych planów spółki i część krótkoterminowych inwestorów mogła być zawiedziona brakiem hucznych i wielkich zapowiedzi.

– To może się zdarzyć jeśli akcje wystrzeliwują w górę bez powodu przez kilka miesięcy, a nagle okazuje się, że paliwo w rakiecie się skończyło – zaznaczył Whiston.

Autor poleca również:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here