Naga MarketsAkcje Tesli w górę. Świetne wyniki finansowe w rekordowym kwartaleKurs akcji Tesla Inc. eksplodował w środę w handlu posesyjnym wskutek informacji o osiągnięciu przez kalifornijskiego producenta samochodów elektrycznych rekordowego kwartału pod względem wyników finansowych. To już piąty z rzędu kwartał zakończony zyskiem, zatem po raz kolejny pojawiają się głosy o włączeniu spółki Elona Muska w grono komponentów S&P500.

  • Tesla dostarczyła w III kw. 2020 r. rekordową liczbę 139,3 tys. samochodów
  • Fakt ten miał przełożenie na opublikowane 21 października wyniki finansowe
  • Przychody ze sprzedaży spółki wzrosły aż o 40%

Kurs akcji Tesli mocno w górę w handlu posesyjnym

Akcje Tesli w głównej sesji na NASDAQ w środę wzrosły o skromne 0,17% do 422,64 dol. w oczekiwaniu na publikację wyników finansowych spółki za III kw. 2020 r.

Akcje Tesli w górę. Świetne wyniki finansowe w rekordowym kwartale
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Gdy te się ukazały, kurs błyskawicznie wystrzelił w górę w handlu posesyjnym i po już zaledwie 10 minutach od jej początku wzrósł o ponad 4,1% i dobił do 440 dol. W późniejszym etapie przedłużonej sesji, kurs nieco opadł i ostatecznie zakończył ją 3,25% na plusie na 436,37 dol.

Zobacz również: Akcje Snapchata aż o 23% w górę po sesji! Świetne wyniki za III kw.

Tesla: wyniki powyżej oczekiwań

Wyniki Tesli są bowiem fantastyczne: zysk oraz przychody wzrosły o aż około 40%. W III kw. 2020 r. Uwzględniając zdarzenia jednorazowe Tesla zarobiła aż 874 mln dol. Bez ich uwzględnienia zysk netto to 331 mln dol.

Przychody ze sprzedaży wyniosły aż 8,77 mld dol., o 39% więcej niż 6,30 mld dol. w analogicznym okresie rok wcześniej. To jednocześnie więcej niż przeciętnie oczekiwali analitycy spodziewający się 8,28 mld dol., jak podaje FactSet. Natomiast eksperci Refinitiv prognozowali średnio wynik 8,36 mld dol.

– Kontynuujemy nasz wzrost najszybciej jak możemy skupiając się na kontrolowaniu kosztów i zapewnianiu odpowiedniej jakości – podkreślił Elon Musk, CEO Tesli.

– Sądzę, że nigdy nie czułem się bardziej optymistyczny o przyszłość Tesli niż dzisiaj – dodał.

W trakcie rozmowy po publikacji wyników, Musk został zapytany o to, czy liczba sprzedanych samochodów w 2021 roku wyniesie od 840 do 1 mln pojazdów. Szef Tesli stwierdził, że prognozowane wyniki sprzedaży są “w tej okolicy”.

Jednak CFO Tesli, Zach Kirkhorn, przerwał Muskowi, sugerując, że więcej dowiedzieć się będzie można po IV kw. 2020 r., gdy spółka przedstawi oficjalne prognozy sprzedaży na 2021 rok.

Tesla zapewniła także, że zwiększyła zdolność produkcyjną fabryki w Fremont do produkcji nawet 500 tys. sztuk pojazdów Modelu 3 oraz Y. Ta zostanie w pełni osiągnięta pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Możliwości produkcyjne rozszerzyła także fabryka w Szanghaju, która będzie zdolna wytwarzać nawet 250 tys. pojazdów rocznie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here