Naga MarketsAkcje Tesli w górę o ponad 20% od dołka z wtorku. Bill Gates podobne shortuje akcjeAkcje Tesla Inc. w środę wystrzeliły w górę o ponad 6%, odrabiając część strat z poprzednich tygodnia. Łącznie od dołka notowań intraday, kurs akcji spółki odzyskał już ponad 20%. Bill Gates niemal przyznał się do szortowania akcji producenta samochodów elektrycznych, ale w ostatniej chwili ugryzł się w język.

  • Od dołka z marca 2020 roku wywołanego pandemią, kurs akcji Tesli wzrósł ponad 10-krotnie
  • Spółka sprzedała niemal 500 tys. samochodów w 2020 roku wypełniając swój ambitny cel mimo pandemii
  • Tesla w 2020 r. dołączyła także w skład indeksu S&P 500

Bill Gates mógł grać krótko przeciw akcjom Tesli

Kurs akcji Tesla Inc. zdaniem wielu analityków ma z czego spadać. W całym 2020 roku notowania spółki wystrzeliły w górę o zapierające dech w piersiach 743%. Tak imponująca zwyżka przyciąga spojrzenia rynkowych niedźwiedzi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak się okazuje, rajd zyskał także uwagę niegdyś najbogatszego człowieka na świecie, Billa Gatesa. Multimiliarder w rozmowie z Bloomberg TV niemal przyznał się do grania na spadki notowań Tesli. Ostatecznie, nie dał jednak jednoznacznej odpowiedzi.

Przed kilkoma tygodniami, sam Elon Musk wspomniał o tym, że obiły się o jego uszy głosy o tym, że Bill Gates podobno zajął krótką pozycję na notowaniach Tesli i miał na tym stracić sporą sumę pieniędzy. Założyciel Microsoftu odpowiedział na te domysły tak:

– Cóż, sądzę, że Tesla to świetna spółka. Szkoda, że nie posiadałem więcej akcji i, że nie byłem bardziej po długiej stronie rynku (śmiech) – skomentował sytuację Gates.

Zobacz również: Dogecoin w górę o 25%. Elon Musk podbija cenę DOGE publikacją mema

Jak pokazują ostatnie sesje na NASDAQ, Gates mógł mieć jednak rację, jeśli szortował Teslę. Od maksimów intraday wyznaczonych przez spółkę 25 stycznia na poziomie 900,40 dol., notowania producenta samochodów elektrycznych osunęły się w dół o ponad 17% do 742,02 dol. na zamknięciu środowej sesji.

Akcje były jeszcze niżej we wtorek tuż po otwarciu na NASDAQu, gdy kurs runął do 619 dol. Jednak ostatecznie, odzyskał on od tego poziomu ponad 20% do środowego zamknięcia.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji mercator medical | btc | theppro | kurs eur online | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here