Naga MarketsAkcje Tesli w dół w piątek. Nie pomogła nawet nowa Tequilla za 250 dol.!Akcje Tesli w piątek na otwarciu sesji na NASDAQ opadają o niemal 2% w dół, co i tak oznacza zamknięcie tego tygodnia mocno na plusie. Spółka Elona Muska podgrzała atmosferę w sobie dobrze znanym stylu oferując limitowaną edycję butelek Tequili po 250 dol., które błyskawicznie się wyprzedały.

  • Kapitalizacja rynkowa Tesli utrzymuje się nadal powyżej 400 mld dol.
  • Spółka zmierza do zamknięcia tygodnia aż 11% na plusie
  • Od początku roku akcje Tesli podrożały o 416%

Kurs akcji Tesla w dół w piątek

Akcje Tesli tanieją w handlu w piątek o 1,5% na początku sesji, co sprowadza notowania do okolic 431 dol. Wsparciem powinien być poziom 430 dol., który jak do tej pory utrzymuje kurs przed dalszymi spadkami.

Akcje Tesli w dół w piątek. Nie pomogła nawet nowa Tequilla za 250 dol.!
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Tesla chciała uzyskać nieco szumu mediowego i zareklamować markę poprzez sprzedaż limitowanej edycji Tequili, którą można było zakupić poprzez sklep internetowy marki. Butelki o kształcie błyskawicy nawiązującej do popularnej ikony ładowania elektrycznych urządzeń, oferowane były w cenie 250 dol.

Akcje Tesli w dół w piątek. Nie pomogła nawet nowa Tequilla za 250 dol.!
Nowa Teslaquilla od Tesli. Źródło: teslaquilla.tesla.com

To nie pierwszy raz, kiedy Musk sprzedaje nietypowe produkty w limitowanych seriach. Zaledwie dwa lata temu spółka ekscentrycznego milionera o nazwie The Boring Company oferowała miotacze ognia po cenie około 500 dol., dzięki czemu udało się pozyskać aż 10 mln dol. na rozwój projektu szybkiej komunikacji z wykorzystaniem podziemnych tuneli.

Zobacz również: Akcje Tesli o 13% w górę w tym tygodniu. Toyota wierzy w pokonanie firmy Muska

fpmarkets

Sprzedaż Tequili to nawiązanie do żartu Muska z 2018, gdy w “Prima Aprillis” opublikował on po raz pierwszy pomysł sprzedaży Teslaquili. Wielu sądziło, że to żart, jednak na prawdziwy żart należało poczekać do listopada 2020 roku, gdy Tequila rzeczywiście trafiła na sprzedaż.

Milioner wrócił do tematu w październiku 2018 roku, a tak miała pierwotnie wyglądać Teslaquila:

Jak wynika ze strony Tesli, Teslaquilę można było zakupić w Nowym Jorku, Kalifornii i Waszyngtonie i rozeszła się błyskawicznie. Zapewne już niedługo będzie można ją odkupić od części kolekcjonerów na Ebay, rzecz jasna, po dość wysokiej cenie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here