Naga MarketsAkcje Tesli w dół mimo rekordowych wyników sprzedażowych w III kw.Kurs akcji Tesla Inc. w piątek spadł o ponad 7% pomimo tego, że spółka wywiązała się ze swoich obietnic i faktycznie zaliczyła rekordowym kwartał pod względem ilości sprzedanych samochodów wstrzeliwując się w oczekiwania analityków.

  • W II kw. 2020 r. spółka mimo trudnego kwartału naznaczonego pandemią dostarczyła 90 tys. pojazdów, znacznie więcej niż przewidywali analitycy spodziewający się przeciętnie 76 tys.
  • Tesla planuje w 2020 r. sprzedać pół miliona samochodów
  • Aby osiągnąć ten cel, IV kw. 2020 r. również musi być rekordowy

Tesla: najlepszy kwartał w historii spółki

Tesla Inc. może zaliczyć III kw. 2020 r. do udanych. Pomimo, że światowa gospodarka znajduje się w obliczu kryzysu, to Tesla uparcie zmierza w kierunku wypełnienia zapowiedzianego jeszcze przed pandemią sprzedażowego celu 500 tys. sprzedanych pojazdów w ciągu tego roku.

Producent samochodów elektrycznych rodem z Kalifornii zaprezentował wyniki dostaw, według których w III kw. 2020 r. dostarczył łącznie 139,3 tys. pojazdów. To znacznie więcej niż poprzedni rekordowy kwartał, czyli okres od października do grudnia w 2019 roku, gdy Tesla osiągnęła wynik 112 tys. samochodów.

Solidne wyniki Tesli, które są zgodne z planami spółki, oznaczają, że firma Elona Muska radzi sobie w okresie pandemii lepiej niż jej znacznie więksi rywale, którzy w większości zanotowali gorsze wyniki niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

139,3 tys. dostarczonych pojazdów to także więcej niż przeciętnie przewidywali analitycy z Wall Street przewidując łączną liczbę dostaw w okolicach 136,35 tys. samochodów.

Za takim sukcesem Tesli stoi otworzenie nowej fabryki w Chinach, która produkuje Model Y będący najtańszym SUVem w linii produktów spółki.

– Sądzimy, że Chiny były najważniejszym źródłem siły Yesli w tym kwartale. – zaznaczył Dan Ives z Wedbush Securities, popularny analityk często wypowiadający się na temat spółki Muska.

– Rekordowa sprzedaż powinna przełożyć się na rosnące wyniki finansowe za III kw. 2020 r., a zyskowność powinna obrać wzrostową trajektorię w przyszłości. – dodał Ives.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Elon Musk: Tesla może być obecnie przewartościowana

Akcje Tesli potaniały w ostatniej sesji

Kurs akcji Tesli mimo tak dobrych informacji spadł o 7,38% do 415,09 dol., a w poniedziałkowych notowaniach przedsesyjnych obniża się jeszcze dalej do 410,20 dol.

Akcje Tesli w dół mimo rekordowych wyników sprzedażowych w III kw.W przypadku dalszego spadku, wsparciem jest zakres 400-410 dol., który już w poprzednich sesjach tymczasowo zatrzymywał zniżki.

Pomimo obniżki kursu o ponad 7%, akcje Tesli nadal wzrastają względem początku roku o astronomiczne 396%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here