Naga MarketsElon Musk nie widzi innego wyjścia, jak tylko pracować w swoim obecnym niestrudzonym tempie, bez względu na rosnące obawy członków zarządu i inwestorów co do jego ambitnych planów skłaniających się w kierunku wyprowadzenia Tesli z giełdy i tchnięcia w nią tym sposobem nowego życia.


Musk chce ratować firmę, nikt nie wierzy w jego zapewnienia?

W niedzielę, na kilka godzin przed wschodem słońca w Kalifornii, Elon Musk stwierdził na Twitterze, że właśnie wraca do domu z fabryki samochodów elektrycznych – w której często żył i spał przez wiele miesięcy – pracując nad zwiększeniem produkcji sedanu Model 3. Dyrektor generalny odrzuca prześmiewcze komentarze sugerujące mu konieczność udania się na urlop od ambicjonalnych planów zmiany świata. Jak sam twierdzi „nie ma takiej opcji”. Dodał jednocześnie, że obok Forda jego spółka jest jedynym producentem samochodów, któremu do tej pory udało się uniknąć bankructwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sytuacja Tesli na giełdzie nie odzwierciedla jednak zaufania inwestorów do planów Muska, który 7 sierpnia wyraźnie podbił akcje spółki informując o planach prywatyzacyjnych. Od tego momentu notowania tracą jednak 20%, a wraz z rozpoczęciem trzeciego tygodnia doniesień napływających z Tesli analitycy spodziewają się dalszej deprecjacji. W wykupie akcji o wartości dziesiątek miliardów dolarów pomóc ma między innymi saudyjski fundusz inwestycyjny, które ostatnio nabył 5 procent udziałów w Tesli.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.

Piątkowy wywiad wywołał kolejne osunięcie

W sam tylko piątek akcje Tesli traciły najsilniej od dwóch lat osuwając się do poziomu $305,50. Deprecjacja była odpowiedzią inwestorów na wywiad opublikowany w New York Times, w którym Musk opisuje ostatnie 12 miesięcy jako „najtrudniejszych i najboleśniejszych w całej karierze”.

Dziennikarze NYT zadawali również niewygodne pytania dotyczące rzekomego uzależnienia od środków nasennych oraz niebezpiecznej praktyki korzystania z Twittera podczas prowadzenia samochodu. Oprócz tego Musk może mieć kłopoty w amerykańskim KNFie. Komisja prześwietla dyrektora Tesli ze względu na wspomnianego wcześniej Tweeta, który wpłynął na umocnienie akcji o kilkanaście procent. Regulator ma zamiar sprawdzić, czy nie doszło do rzekomej próby manipulacji ceną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: AMBRA – okazja przy 12 zł?
Następny artykułGuten Morgen DAX 20.08.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here