Tesla znak logo
Akcje producenta elektrycznych samochodów tracą z powodu właściciela firmy.

Gdy na początku sierpnia Elon Musk, prezes Tesli stwierdził, że jest w stanie skupić z rynku akcje swojej spółki za gotówkę i wycofać ją z obrotu giełdowego, notowania testowały tegoroczne maksima na wysokości 387 dolarów. Wypowiedź niezwykle aktywnego na Twitterze miliardera została odebrana przez amerykański KNF jako próbę manipulowania akcjami, przez co Musk został wezwany na dywanik, a ostatecznie odsunięty od funkcji prezesa rady nadzorczej. W piątek akcje Tesli ponownie tracą i po raz kolejny głównym winowajcom jest właściciel przedsiębiorstwa.


 „Niewyparzony język” szkodzi notowaniom Tesli

Portal Comparic.pl informował w piątek rano, że Elon Musk w prześmiewczym tonie odniósł się do zarządzenia komisji SEC, w związku z którym przez 3 lata nie może sprawować funkcji prezesa rady nadzorczej Tesli. Co prawda nadal może pełnić funkcje dyrektora generalnego spółki, jego zdaniem jednak Securities Exchange Commission powinna zmienić nazwę na Shortseller Enrichment Commission, co w luźnym tłumaczeniu oznacza Komisję Wzbogacania Sprzedających. Bardzo szybko pod wpisem na Twitterze Muska znalazły się odpowiedzi, że on sam powinien założyć „komisję utrudniania życia kupującym” gdyż jego działania i związane z nim afery negatywnie wpływają na kurs akcji Tesli.

Na potwierdzenie nie trzeba było długo czekać i już na otwarciu sesji w Stanach Zjednoczonych notowania Tesli rysowały lukę spadkową, a przed 17:00 traciły 5% pokonując istotną strefę wsparcia 275 dolarów wyznaczaną po dołkach z maja i czerwca.

Akcje tesli 5 października 2018
Źródło: Tradingview.com

Co prawda do wybicia niebezpiecznych poziomów jeszcze daleko (między innymi tegorocznych dołków pod 250 dolarów), jednak liczący na wzrosty spółki z pewnością mają powody do niepokoju. A niewiele wskazuje, że sytuacja poprawi się w najbliższym czasie. Decyzja SEC w sprawie zawieszenia Muska nie jest na razie potwierdzona i jeżeli nadal będzie wysyłał w kierunku decydentów politycznych prześmiewcze komentarze, Ci mogą całkowicie uniemożliwić mu sterowanie Teslą.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here