Naga MarketsAkcjonariusze Tesli nie mogą zaliczyć ostatnich dni do udanych. Akcje spółki rozpoczęły nowy tydzień niemal 15-procentową luką spadkową. Jakby tego było mało, w pierwszych minutach wtorkowej sesji obserwujemy kontynuację tej deprecjacji. W chwili pisania tego artykułu akcje producenta aut elektrycznych tracą już niemal 20 proc., co powiększa zasięg trwających od ubiegłego tygodnia spadków do ponad 33 proc.

  • Akcje Tesli pikują na początku wtorkowej sesji o niemal 20 proc.
  • Akcje tesli spadły w ciągu tygodnia o ponad 33 proc.
  • Tesla jednak nie trafi do indeksu S&P 500

Tesla jednak nie zasili szeregu spółek S&P 500

Jedną z przyczyn obecnych spadków na notowaniach spółki jest informacja, iż Tesla nie stanie się jednak jednym z członków indeksu S&P 500. Jest to o tyle zaskakujące, iż spółka wypracowała konieczny zysk i spełniła już wszystkie warunki niezbędne do dołączenia do szeregu spółek z indeksu S&P 500.

Z najnowszych informacji wynika, że do Indeks Standard and Poor’s 500 (S&P 500), w którego skład wchodzi 500 wybranych akcji spółek giełdowych i mającego na celu mierzenia kondycji całej gospodarki krajowej poprzez zmianę całkowitej wartości rynkowej 500 akcji reprezentujących wszystkie główne gałęzie przemysłu trafią trzy nowe spółki: Catalent Inc. (CTLT) , Etsy Inc. (ETSY) i Teradyne Inc. (TER). Zmiany wejdą w życie przed otwarciem sesji 21 września.

Analityk Wedbush Dan Ives uważa, że nie dodanie Tesli do indeksu S&P 500 może przyczynić się do dalszej deprecjacji akcji spółki.

Akcje Tesli poniżej 340 USD

Spoglądając na notowania Tesli zauważymy, że cena akcji spółki spadła od ubiegłotygodniowych szczytów o ponad 33 proc., co sprawiło, że są one obecnie najtańsze od połowy sierpnia br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUważaj na tokeny firmy SelfMaker, ostrzega Rzecznik Praw Tradera Fundacji Trading Jam
Następny artykułFirmy pożyczkowe w Polsce
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here