Naga MarketsPojawiły się już wyniki za drugi kwartał Tesli. Spółka zaliczyła stratę – o wiele większą niż spodziewali się analitycy. Strata na akcję wyniosła 1,06 USD (oczekiwano 0,50 USD), a przychody ze sprzedaży wyniosły jedynie 1,56 mld USD.

W raporcie kwartalnym można przeczytać, że firma produkuje obecnie 2000 samochodów tygodniowo. W drugim kwartale wyprodukowała łącznie 18 345 pojazdów, co stanowi przyrost 18% w stosunku do pierwszego kwartału oraz 43% w ujęciu rocznym.

Tesla planuje w drugiej połowie roku dostarczyć 50 000 pojazdów, co dałoby łączny wynik w 2016 roku na poziomie 80-90 tys. Zamówienia wzrosły o 67% w ujęciu rocznym, obecnie wynoszą 373 tys.

Ogłoszono również oficjalnie plany zakupu SolarCity za łączną kwotę 2,6 mld USD. W firmie tej, podobnie jak w Tesli, największe udziały ma Elon Musk. Decyzja o przejęciu spółki spotkała się z dużymi kontrowersjami wśród inwestorów, gdyż mówiło się o wykorzystaniu pieniędzy udziałowców Tesli w celu ratowania nierentownej spółki.

W akcje największych zagranicznych spółek zainwestujesz razem z Admiral Markets!

Reakcją był mocny spadek ceny akcji widoczny 21 czerwca na poniższym wykresie. Obecnie cena akcji wróciła już na stare poziomy, choć nadal jest 11% niżej niż rok temu.

teslaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here