Naga MarketsTesla kontynuuje swój potężny tegoroczny wzrost wartości na amerykańskim rynku. Spółka Elona Muska zaledwie kilka dni temu, w poniedziałek 29 czerwca, naruszyła psychologiczną barierę 1000 USD za akcję. W czwartek 2 lipca wartość pojedynczej akcji wynosi już 1200 USD! Taki przebieg wydarzeń stawia Teslę na pierwszym miejscu wśród wszystkich producentów samochodów na świecie.

  • Tesla najwyżej wycenianym producentem aut na świecie
  • Fani elektrycznych aut “kupują przyszłość”
  • Spółka będzie miała kolejną fabrykę w Ameryce Północnej

Mimo pandemii Tesla dostarczyła ponad 90 tys. aut w II kw.

Tesla jest najwyżej wycenionym producentem aut na świecie. Jej kapitalizacja na ten moment wynosi 222 mld USD. Do tej pory numerem jeden była japońska Toyota, która to jednak musi zadowolić się drugim miejscem. Ponadto akcje Tesli są na rekordowo wysokim poziomie. Kurs otworzył się ogromną luką wzrostową wyrysowując nowy historyczny szczyt na poziomie 1228 USD.

Za dzisiejszy rajd najprawdopodobniej odpowiedzialny jest raport firmy za II kwartał 2020 roku.

W drugim kwartale wyprodukowaliśmy ponad 82 000 pojazdów i dostarczyliśmy około 90 650 pojazdów. Podczas gdy nasza główna fabryka we Fremont była zamknięta przez większą część kwartału, z powodzeniem zwiększyliśmy produkcję z powrotem do poprzednich poziomów – napisano w raporcie.

Nasz dochód netto i wyniki z przepływów pieniężnych zostaną ogłoszone wraz z resztą naszych wyników finansowych, kiedy ogłosimy zysk za II kwartał. Nasza liczba dostaw powinna być traktowana jako nieco konserwatywna, ponieważ liczymy samochód jako dostarczony tylko wtedy, gdy zostanie przekazany klientowi, a wszystkie dokumenty są prawidłowo wypełnione. Ostateczne liczby mogą się różnić nawet o 0,5% lub więcej. Dostawy pojazdów Tesli stanowią tylko jedną miarę wyników finansowych firmy i nie należy ich traktować jako wskaźnik kwartalnych wyników finansowych, które zależą od różnych czynników, w tym kosztów sprzedaży czy zmian kursów walutowych – dodano.

Niewątpliwie rewolucja w motoryzacji, polegająca na przechodzeniu w kierunku elektrycznych samochodów, staje się faktem i jest nie do zatrzymania. W ocenie wielu ekspertów inwestorzy “kupują przyszłość” wyceniając Teslę tak wysoko. Taki stan rzeczy może dziwić bowiem Toyota sprzedaje 30 razy więcej samochodów i ma 10 razy większe przychody niż amerykański rywal.

Tymczasem wiele wskazuje na to, iż Tesla będzie miała kolejną fabrykę w Ameryce Północnej, co zostanie ogłoszone wkrótce — powiedziała w środę Robyn Denholm, przewodnicząca zarządu producenta samochodów elektrycznych. Denholm dodała, że firma ma pełne ręce roboty dzięki programowi globalnej ekspansji. Fabryka w Szanghaju działa obecnie pełną parą, a fabryka w Berlinie jest w budowie. Denholm powiedziała również, że wymaga to dużego wysiłku, aby w tym samym czasie powstały równolegle kolejne fabryki.

Tesla nie do zatrzymania w 2020 roku?

Warto zauważyć, że wycena Toyoty wynosi obecnie niecałe 200 mld dolarów. Na trzecim miejscu jest Volkswagen z 78 mld dolarów, na czwartym Honda z wynikiem 45 mld USD, a największą piątkę zamyka Daimler AG z wynikiem 43 mld USD.

Znaczący wzrost wartości akcji Tesli nastąpił w tym roku. Jeszcze w styczniu można je było nabyć po około 400 dolarów, co daje wzrost o 300% w zaledwie pół roku. W czwartek akcje Tesli znalazły się na rekordowo wysokim poziomie. Kurs otworzył się ogromną luką wzrostową wyrysowując nowy historyczny szczyt na poziomie 1228 USD.


Szukasz brokera z akcjami i futures bez minimalnego depozytu?
SPRAWDŹ NAS
Kurs akcji Tesli na interwale dziennym, tradingview
Kurs akcji Tesli na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here