Naga MarketsAkcje Tesli są "drastycznie zawyżone", mówi analityk JPMorganAkcje Tesli są teraz “dramatycznie” zawyżone i inwestorzy myślący o zwiększeniu swoich udziałów w spółce przed jej zbliżającym się wejściem do indeksu S&P 500 nie powinni tego robić, napisał w środę analityk JPMorgan Ryan Brinkman.

  • Ryan Brinkman twierdzi, że spekulacje na akcjach spółki zawyżają jej wartość
  • Analitycy uśrednili cel cenowy Tesli na poziomie około 364 dolarów
  • Tesla osiągnęła czwarty z rzędu kwartalny zysk

Akcje Tesli są mocno przewartościowane

– W ciągu ostatnich dwóch lat akcje Tesli wzrosły o ponad 800%. Analitycy podnieśli swoje cele cenowe o ok. 450%, a jednocześnie obniżyli szacunki dotyczące zysków spółki na lata 2020-2024. Dane te “mocno sugerują, że coś poza fundamentami (zapał spekulacyjny?) powoduje, że akcje są wyższe” – napisał Brinkman.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brinkman podniósł swój cel cenowy na Tesli do 90 dolarów z 80 dolarów, powołując się na 5 miliardów dolarów w ofercie rynkowej ogłoszonej we wtorek. Według danych Bloomberga, inwestorzy, którzy zastosowali się do rekomendacji Brinkmana, otrzymali ujemny zwrot w wysokości 867% w ubiegłym roku.

Analitycy uśrednili cel cenowy Tesli na poziomie około 364 dolarów. W środę akcje firmy spadły aż o 2% do 636,63 dolarów.

Notowania producenta pojazdów elektrycznych były w tym roku w niesamowitym rajdzie, ponieważ czwarty z rzędu kwartalny zysk spółki na początku tego roku zwiększył możliwość wejścia w skład indeksu S&P 500. Dodatkowo formalne ogłoszeniu decyzji w ubiegłym miesiącu jeszcze bardziej przyspieszyło entuzjazm inwestorów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here