Naga MarketsUśmiechnięty Elon MuskTesla Inc w środę zaskoczyła inwestorów kwartalnym zyskiem, który spowodował, że jej akcje silnie wzrosły nad poziom 300 USD po zamknięciu oficjalnej sesji. Elon Musk, prezes zarządu, obiecał wprowadzenie w 2020 r. tańszego SUV-a i bardziej samodzielnej technologii, aby wyprzedzić większych i stale rosnących w siłę konkurentów.


Zobacz również: Tesla planuje instalację domowych akumulatorów Powerwall w Japonii

Tesla zmierza do samofinansowania działalności?

W środę Tesla odnotowała wzrost salda gotówkowego do 5,3 mld USD i odnotowała zysk w wysokości 1,86 USD na akcję, przebijając oczekiwania analityków, który oczekiwali straty aż 42 centów na akcję.

Wyniki za trzeci kwartał to ważny kamień milowy dla Tesli i “odkupienie win” dla Muska, który musiał ustąpić z funkcji przewodniczącego po serii skandali i wątpliwości inwestorów co do zdolności Tesli do wytrzymania konkurencji ze strony większych, lepiej skapitalizowanych globalnych rywali.

Marże brutto Tesli, które są ważnym wskaźnikiem zysku dla inwestorów, znacznie przekroczyły oczekiwania, a Tesla oznajmiła, iż jest „bardzo pewna”, że przekroczy dolną granicę swojego rocznego celu globalnej dostawy pojazdów.

Tesla Model 3Jednak firma jeszcze nie udowodniła, że ​​może systematycznie generować zysk, podczas gdy rusza produkcja sedanów Modelu 3 w nowej fabryce w Szanghaju i dla Modelu Y w przyszłym roku.

Biorąc pod uwagę niesamowitą szybkość ekspansji, Tesla będzie musiała stawić czoła znacznym wyzwaniom– powiedział Nicholas Hyett, analityk w Hargreaves Lansdown.

Firma poinformowała w środę, że produkcja Modelu Y ma nastąpić do lata 2020 r. Tesla musi również ograniczyć koszty, ponieważ planuje stworzyć giga-fabrykę w Europie, półciężarówkę, elektryczną furgonetkę, nową generację Tesli Roadster i funkcje automatycznej jazdy.

Producent samochodów powiedział, że obniżył koszty o 16% rocznie, powołując się na poprawę wydajności operacyjnej oraz zmniejszenie kosztów produkcji i materiałów. Musk oznajmił podczas telekonferencji, że koszty operacyjne były najniższe od rozpoczęcia produkcji modelu 3.

– Oczekiwania dotyczące marży są wyższe dla Modelu Y niż Modelu 3, podczas gdy koszty produkcji są mniej więcej takie same jak dla Modelu 3 – powiedział Zach Kirkhorn, dyrektor finansowy Tesli.

Tesla oczekuje również, że utrzyma dodatni przepływ pieniędzy, ponieważ firma urosła do tego stopnia, że jest w stanie finansować się ​​sama. Ma to pozwolić na inwestycje w działy zajmujące się odnawialną energią, w tym w trzecią wersję dachówki fotowoltaicznej.

Przez około półtora roku pozbawiliśmy Teslę zasobów energetycznych. Teraz, gdy produkcja Modelu 3 jest w dobrym miejscu możemy przywrócić zasoby do magazynowania energii słonecznej. To będzie naprawdę szalony projekt – powiedział Musk

Szef firmy dodał, że Tesla jest otwarta na dostarczanie akumulatorów i innych komponentów innym producentom samochodów.

Zaufaj 25-letniemu doświadczeniu rynkowemu i dołącz do klientów ogólnoświatowego, internetowego banku inwestycyjnego. W Saxo Bank handluj na opcjach walutowych, akcjach, funduszach, kontraktach terminowych i CFD oraz obligacjach. Już teraz załóż konto i poznaj platforny transakcyjne SaxoTrader!

Tesla zamierza uwolnić 0,5 mld USD skumulowanego przychodu

Rok temu Tesla przedstawiła kwartalny raport, w którym zaprezentowała przychody i zyski będące zaskoczeniem nawet dla największych optymistów. Firma poinformowała, że udało jej się wyprodukować 50 tysięcy samochodów w przeciągu trzech miesięcy, co jest istotnym krokiem milowym w dalszym rozwoju.

Inwestorzy w przeszłości wykazywali niecierpliwość w związku z licznymi niepowodzeniami firmy w realizacji celów finansowych i produkcyjnych. Na początku tego miesiąca akcje Tesli spadły po tym, jak spółka poinformowała o dostarczeniu 97 000 pojazdów w trzecim kwartale, tylko o 2% więcej niż w poprzednim kwartale.

Kurs akcji TeslaAnalitycy zastanawiali się, jak szybko wzrośnie sprzedaż pojazdów Tesli w miarę zmniejszania się dotacji rządowych na zakup pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, Chinach i na innych rynkach. Tesla oznajmiła, że ​​zamierza produkować co najmniej 1000 samochodów Modelu 3 tygodniowo w nowej chińskiej fabryce do końca tego roku, ale nie jest jasne, kiedy osiągnie cele produkcyjne z powodu niepewności wokół zamówień, siły roboczej i dostawców.

Przychody spadły o prawie 8% do 6,30 mld USD w kwartale zakończonym 30 września. Według danych IBES z Refinitiv analitycy spodziewali się przychodów w wysokości 6,33 mld USD. W środę Tesla zapowiedziała, że stopniowo uwolni prawie 500 milionów USD skumulowanego przychodu.

Dyrektor finansowy Tesli powiedział w środę, że odroczone dochody również zostaną uwolnione, ponieważ Tesla rozszerza funkcję „Smart Summon”, która pozwoli klientom obsługiwać Teslę z odległości 60 metrów za pomocą aplikacji na smartfona.

Akcje Tesli najwyżej od marca 2019 roku

Akcje spółki wzrosły o prawie 21% do 307,12 USD po nieoczekiwanych wiadomościach, przekraczając 300 USD po raz pierwszy od 1 marca po rekordowych dostawach i cięciach kosztów zapewniając zyskowny trzeci kwartał.

Dzięki środowemu wzrostowi po godzinach akcje Tesli zmniejszyły dotychczasową stratę do 8% i zwiększyły kapitalizację rynkową o około 9 miliardów dolarów.

teslaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here