Naga MarketsElon Musk rozkłada ręceW dotychczasowej historii branża motoryzacyjna była jedną z pierwszych, które odczuwały skutki kryzysów. Działo się tak dlatego, ponieważ w czasie, gdy konsumenci obawiają się o swoje zatrudnienie, niewielu z nich myśli o zmianie auta na nowsze. Jest jednak spółka z tej branży, która mimo trwającej od ponad pół roku pandemii koronawirusa świetnie sobie radzi.

  • Akcje Tesli powyżej 1300 USD
  • Tesla największym producentem aut na świecie

Gdzie jest sufit?

Tesla od początku roku błyszczała na Wall Street. Tylko na przestrzeni dwóch pierwszych miesiącu roku jej akcje wzrosły o niemal 132 proc. z 418 USD do niemal 970 USD. Wraz z wybuchem pandemii osunęły się one jednak o niemal 64 proc. do 350 USD. Spadki te choć dynamiczne, to nie trwały jednak zbyt długo.

Od drugiej połowy marca br. cena akcji spółki wzrosła o niemal 274 proc. przekraczając w dniu dzisiejszym barierę 1300 dolarów, co jest najwyższa wyceną w historii.

Akcje Tesli powyżej 1300 dolarów za sztukę
Akcje Tesli powyżej 1300 dolarów za sztukę

Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że Tesla stała się największym producentem samochodów na świecie pod względem wartości rynkowej wyprzedając Toyota Motor Corp.

Wzrosty te tłumaczą poniekąd dobre wyniki finansowe spółki. Okazuje się bowiem, że mimo kryzysu gospodarczego, Tesla przebiła wszelkie oczekiwania analityków dotyczące liczby sprzedanych pojazdów.

Najbardziej optymistyczne prognozy ekspertów rynkowych zakładały 86 tys. sztuk, jednak jak wynika z niedawno opublikowanych przez Teslę informacji, spółka z Fremont przekroczyła liczbę 90 tys. sprzedanych pojazdów w II kw. 2020 roku.

Wciąż bez odpowiedzi pozostaje jednak jedno pytanie: gdzie jest sufit?

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDolar słaby na początku nowego tygodnia, komentuje D. Biocchi (Directa)
Następny artykułKurs euro największym wygranym, dolar przegranym sesji! EUR najsilniejszą walutą G8
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here