Naga MarketsElon Musk rozkłada ręceTesla, która jakiś czas temu zakupiła za 1,5 miliarda dolarów BTC naraziła się na dodatkowe ryzyko wynikające ze zmienności na rynku kryptowalut. Inwestorzy zwracają bowiem teraz uwagę nie tylko na dane dot. sprzedaży samochodów elektrycznych przez spółkę, lecz również na zmienność na notowaniach Bitcoina. Na uwagę zasługuje fakt, iż w reakcji na spadek ceny BTC o ponad 23 proc. akcje Tesli spadły o ponad 22 proc. Czy zatem kurs akcje spółki Elona Muska będzie teraz ściśle skorelowany z notowaniami najstarszej z walut wirtualnych?

Elon Musk wywołał spadki na BTC i Tesli

Na uwagę zasługuje fakt, iż poniedziałkowe i wtorkowe spadki notowań Bitcoina a co za tym idzie i akcji Tesli przypisuje się Elonowi Muskowi, który przyznał w weekend, że ceny zarówno Bitcoina jak i Ethereum “wydają się wysokie”, co w połączeniu z krytyką Janet Yellen, Sekretarz Skarbu USA, na temat nieefektywności Bitcoina i innych kryptowalut doprowadziło do prawdziwej wyprzedaży na niemal całym rynku walut wirtualnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania Tesli (na górze) i Bitcoina (na dole)

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowanie | co to jest blika | kurs dolara (usd) | biomed lub akcje | wykres bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRSI Bands czyli połączenie RSI z Bollinger Bands – jak to działa?
Następny artykułWIG20 spada kolejny dzień z rzędu. Lotos i Santander Bank Polska z największym wzrostem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Taką właśnie sytuację obserwowaliśmy dzisiaj. Spadek kursu BTC natychmiast odbił się na kursie akcji Tesli. Nie chce mi się jednak wierzyć, że Elon Musk nie przewidział takiej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here