Naga MarketsAkcje Tesli odrobiły 12,4% w dwa dni. Inwestorzy czekają na “Battery Day”
Elon Musk, Tesla

Akcje Tesli zyskują już dwa dni z rzędu, po tym jak we wtorek odnotowały największy spadek w historii. Pomimo wzrostów, cena akcji spółki Elona Muska jest wciąż bardzo daleko od rekordu z końca sierpnia, kiedy przekroczyła ona próg 500 dolarów.

  • Cena akcji Tesli jest o 26% niższa niż cena z 31 sierpnia.
  • Steve Kalayjian prognozuje, że wsparcie na akcjach spółki znajduje się w przedziale 255-285 dolarów.
  • Według stratega, Tesla może wejść w skład S&P 500 w 2021 roku.

Firma Elona Muska radzi sobie lepiej od Nasdaq

W ciągu dwóch ostatnich sesji Tesla zdrożała już o 12,4%, zdecydowanie przewyższając wyniki całego Nasdaq, który tracił w czwartek prawie 2%.

Olbrzymie spadki Tesli podczas wtorkowej sesji były połączeniem dwóch czynników. Pierwszym była korekta całego amerykańskiego rynku, a drugim nieumieszczenie kalifornijskiego producenta samochodów w składzie indeksu S&P 500, co zawiodło oczekiwania inwestorów. Obecnie cena akcji spółki jest o prawie 26% niższa od ceny na zamknięciu sesji 31 sierpnia.

Zobacz również: Lagarde: EBC przyspieszy rozwój cyfrowego euro

Wynik amerykańskiego giganta w 2020 roku jest jednak wciąż imponujący. Od początku roku Tesla zdrożała aż o 343,84%, a kapitalizacja rynkowa firmy wynosi ponad 346 miliardów dolarów.

Nadchodzący “Battery Day”

Według Steve’a Kalayjiana, głównego stratega rynkowego w Ticker Tocker, spółka Elona Muska może zostać dodana do składu S&P 500 w ciągu najbliższego roku, co oznacza kolejną okazję do rajdu jej akcji.

Myślę, że na Tesli będzie jakieś podstawowe wsparcie, prawdopodobnie na poziomie 255-285 dolarów. Więcej złych wieści na temat Tesli może doprowadzić do pojawienia się tendencji w kierunku masowej sprzedaży. Jeżeli mają pojawić się na S&P 500 to pewnie w 2021 roku lub przynajmniej będą o tym wtedy rozmawiać. – powiedział Kalayjian w rozmowie z Business Insider.

Ważnym wydarzeniem dla kursu Tesli będzie “Battery Day”, który odbędzie się 22 września. Musk prawdopodobnie wykorzysta uwagę mediów do zaprezentowania nowego produktu lub pochwalenia się wynikami.

Cena akcji spółki wzrosła w czwartek o 1,38% i wynosi aktualnie 371,34 dolary.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Tesli w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here