Naga MarketsAkcje Tesli na nowych rekordowych szczytach!Akcje Tesla Inc. wystrzeliły w czwartek do nowych maksimów intraday oraz osiągnęły najwyższa cenę zamknięcia na końcu sesji w historii notowań spółki. Za taką zwyżką stoi przede wszystkim: ostateczne włączenie spółki w skład renomowanego indeksu S&P 500 oraz nowa rekomendacja od Morgan Stanley.

  • Akcje Tesli od początku roku podrożały o ponad 496%
  • Spółka dołączy do indeksu S&P 500
  • Warunki, by tak się stało, spełniła już po II kw. 2020 r., jednak ostatecznie komitet S&P DJI podjął decyzję po III kw.

Tesla Inc. na maksimach intraday

Akcje Tesli na nowych rekordowych szczytach!
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Tesla Inc. w czwartek poszybował w górę do rekordowych poziomów w trakcie sesji osiągając nowy szczyt intraday na 508,61 dol. Jednocześnie, sesja zakończyła się na poziomie 499,27 dol., co jest na ten moment nowym ATH dla notowań spółki Elona Muska.

Bez wątpienia za tak drastycznym wzrostem kursu akcji Tesli w tym tygodniu stoi informacja o włączeniu spółki w szereg komponentów indeksu S&P 500 zrzeszającego 505 największych amerykańskich notowanych spółek. Decyzja została podjęta przez S&P Dow Jones Indices na początku tego tygodnia, a Tesla ostatecznie znajdzie się w rangach S&P 500 tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w dniu 21 grudnia.

Zostanie członkiem S&P 500 oznacza, że menedżerowie funduszy, które śledzą zachowanie najpopularniejszego amerykańskiego indeksu, będą musieli zakupić akcje Tesli co będzie wiązało się ze zwiększonym popytem na nie.

W tym tygodniu, w ciągu zaledwie czterech sesji, kurs akcji Tesli zyskał już 22,22%, co jest najlepszym wynikiem od ponad trzech miesięcy, czyli od czasu gdy zapowiedziany został split akcji Tesli w stosunku 5 do 1.

fpmarkets

Wzrost notowań producenta samochodów elektrycznych wywołany został zapewne także zwiększeniem rekomendacji przez Morgan Stanley do “kupuj” oraz “overweight” Oznacza to, że akcje spółki powinny stanowić większą część portfela inwestorów niż pozostałe walory z sektora.

Zobacz również: Tesla z nową wysoką rekomendacją Morgan Stanley

Adam Jonas, analityk Morgan Stanley, zwiększył cenę docelową dla waloru do 540 dol., czyli wyższej niż obecny poziom 499,27 dol.. Rekomendacja ta zakłada neutralny scenariusz rozwoju spółki. W optymistycznym scenariuszu, akcje producenta samochodów elektrycznych mają wystrzelić nawet do 1068 dol., jak twierdzi analityk Morgan Stanley.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here