Naga Markets

Akcje Tesli ze względu na obniżki cen mogą zyskać 35%, uważa znany analitykAkcje Tesli mogą zyskać nawet 35%, ponieważ ostatnie obniżki w cenniku, już okazały się ogromnym sukcesem w Chinach, uważa Dan Ives z Wedbush. W ankiecie Wedbush 70% konsumentów w Chinach powiedziało, że ostatnie obniżki cen pozytywnie wpłynęły na ich chęć do zakupu samochodu Tesli.

 

Analityk wyznacza cenę docelową przy 175 dolarach dla akcji Tesli

Wedbush przeprowadził ankietę wśród ponad 500 konsumentów w Chinach, którzy planują zakup pojazdu elektrycznego w tym roku i okazało się, że 76% ankietowanych potwierdziło, że rozważa zakup Tesli, pokonując lokalnych konkurentów, takich jak BYD i Nio. Ponadto, prawie 70% badanych stwierdziło, że ostatnie obniżki cen pozytywnie wpłynęły na ich decyzję o zakupie Tesli.

Tesla już dwukrotnie obniżyła ceny w Chinach, ponieważ producent samochodów elektrycznych nadal boryka się ze słabym popytem i niską sprzedażą. Badanie Wedbush zostało przeprowadzone krótko po tym, jak ceny Modelu 3 SUV i Modelu Y Tesli zostały obniżone w Europie i Stanach Zjednoczonych, a ruch ten może zwiększyć sprzedaż o 53% – powiedział analityk z Bank of America.

Notowania Tesli. Źródło: TradingView
Notowania Tesli. Źródło: TradingView

Analityk podtrzymał swoją 12-miesięczną cenę docelową na poziomie 175 dolarów dla akcji Tesli, co implikuje rajd o 35% od obecnych poziomów. W zeszłym tygodniu Ives napisał w osobnej nocie, że cięcia cen Tesli są oznaką, że firma staje się bardziej agresywna w miarę jak konkurencja w pojazdach elektrycznych się rozgrzewa.

Ostatnie cięcia cen Tesli są jak na razie ogromnym sukcesem. Chiny stanowią rdzeń historii globalnego wzrostu Tesli i wydaje się, że obniżki cen zostały bardzo dobrze przyjęte przez konsumentów EV, a tym samym przyspieszyły decyzje o zakupie – napisał Ives w czwartkowym raporcie.

Polecamy również: Elon Musk wezwany na przesłuchanie. Przedmiotem sprawy tweety z 2018r.

– Uważamy, że wszystkie razem te cięcia cen mogą pobudzić popyt/dostawy o 12%-15% w skali globalnej w 2023 roku i pokazuje, że Tesla i Musk przechodzą do ‘ofensywy’, aby pobudzić popyt w zmiękczającym się tle. Jest to wyraźny strzał przez łuk w stronę europejskich producentów samochodów i amerykańskich mocarzy (GM i Ford), że Tesla nie zamierza grać ładnie w piaskownicy z wojną cenową EV, która teraz trwa – napisał.

AVA Trade

Akcje Tesli wzrosły o 17% od początku roku po tym, jak w 2022 roku spadły o 65% i straciły 800 miliardów dolarów wyceny rynkowej.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCena miedzi wyhamowuje wzrosty. Czas na korektę?
Następny artykułJakie akcje warto posiadać w 2023 roku? Analitycy z Wall Street wskazali swoje typy
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem