Naga MarketsAkcje Tesli mogą wzrosnąć jeszcze o ponad 40% dzięki bateriom, twierdzi analitykKurs akcji Tesli może wzrosnąć nawet o jeszcze 40%, jak twierdzi znany analityk Credit Suisse. Oznacza to dodatkowe 100 mld dol. kapitalizacji, co miałoby utwierdzić Teslę na pozycji lidera w kategorii największego producenta samochodów pod względem wartości rynkowej. Uzasadnieniem takiego wzrostu ma być produkcja baterii przez firmę Elona Muska.

  • Od początku roku akcje Tesli podrożały o 428%
  • Mimo spełnienia warunków dołączenia w szereg komponentów S&P 500, ostatecznie spółka nie weszła w uaktualniony skład indeksu
  • Wraz z końcem sierpnia, Tesla dokonała splitu akcji w stosunku 1 do 5

Tesla: kurs akcji wybija powyżej 440 dol.

Kurs akcji Tesli po dwóch udanych sesjach w tym tygodniu, które wybiły akcję w górę kolejno o 12,58% oraz 7,18%, zaliczył w środę nieznaczne osunięcie o 1,78% kończąc sesję na poziomie 441,76 dol. W handlu przedsesyjnym w czwartek akcje Tesli drożeją do 444,25 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują


Flaga Niemiec na tle budynku

Dobre perspektywy NiemiecAkcje Tesli mogą wzrosnąć jeszcze o ponad 40% dzięki bateriom, twierdzi analityk
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Analityk Credit Suisse, Dan Levy, zwiększył w środę swoją rekomendację ceny docelowej dla akcji Tesli na 400 dol. z 280 dol. Ekspert uzasadnia taki wzrost rynkowym zainteresowaniem jakie spółka uzyska wskutek produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

Zobacz również: Bitcoin w górę 10x w przeciągu 10 lat, twierdzi analityk Bloomberga

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla: ambitne plany produkcji baterii

Tesla będzie gospodarzem zapowiadanego już od dłuższego czasu wydarzenia o nazwie “Battery Day”, które odbędzie się 22 września. Inwestorzy oczekują istotnych informacji o parametrach technicznych baterii produkowanych przez Teslę, czyli przede wszystkim o ich pojemności i niezawodności, co miałoby bezpośrednie przełożenie na zasięg i możliwości samochodów elektrycznych.

Tesla ma zdolność produkcyjną baterii na poziomie 63GWh rocznie, jak podaje analityk Credit Suisse. Biorąc pod uwagę fakt, że przeciętnie samochód Tesli posiada 100 kWh baterię, oznacza to, że fabryki Tesli byłyby w stanie wyprodukować ogniwa dla aż 630 tys. samochodów rocznie.

Zdaniem Levy’ego Tesla może ogłosić plany zwiększenia możliwości produkcyjnych do 2 tys. GWh, czyli aż niemal 32 razy większych niż obecnie.

Najbardziej optymistyczny scenariusz Levy’ego zakłada wzrost ceny akcji do 630 dol., a w tym momencie przeciętnie analitycy wyceniają akcje Tesli na 300 dol. Jeszcze na początku roku, średnia rekomendowana cena wynosiła jedynie 60 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here