Naga MarketsAkcje Tesli mogą wystrzelić w górę dzięki inwestycjom funduszy zdaniem Goldman SachsAkcje Tesla Inc. podrożały w zeszłym tygodniu aż o niemal 20%, co jest najlepszym wynikiem od połowy sierpnia, kiedy zapowiedziany został split akcji w stosunku 4 do 1. Tak duża zwyżka notowań firmy Elona Muska została wywołana informacją o włączeniu spółki w skład komponentów indeksu S&P 500. Wiele czołowych instytucji finansowych zrewidowała w górę swoje poglądy na temat przyszłego zachowania kursu Tesli, m.in. Morgan Stanley, czy Goldman Sachs.

  • Akcje spółki od początku roku wzrosły już o ponad 485%
  • Analitycy Morgan Stanley zwiększyli w zeszłym tygodniu rekomendowaną celę dla Tesli do 540 dol.
  • Tesla zwiększyła zasięg Modelu S Long Range Plus do 409 mil (658 km) z jednego ładowania

Akcje Tesli na rekordowych szczytach

Goldman Sachs, jeden z światowych liderów bankowości inwestycyjnej, zasugerował, że włączenie Tesli w skład S&P 500 może spowodować falę przypływu, która dzięki zakupom akcji przez fundusze inwestycyjne, w grudniu wyniesie notowania spółki w górę.

W zeszły poniedziałek komitet S&P Dow Jones Indices poinformował, że Tesla dołączy do najpopularniejszego benchmarku w USA w dniu 21 grudnia tego roku. Biorąc pod uwagę obecną kapitalizację rynkową wynoszącą zatrważające 464 bln dol., spółka Elona Muska z miejsca wskoczyłaby na 10. pozycję spośród 505 walorów w indeksie.

Plus500

W rezultacie, kurs akcji Tesli eksplodował w zeszłym tygodniu maszerując w górę o 19,86%. Jednak, nie wszyscy duzi gracze jeszcze wkroczyli do gry. Olbrzymie fundusze inwestycyjne śledzące zachowanie indeksu S&P 500 czekają z zakupem akcji do dnia dołączenia Tesli do benchmarku. Gdy nadejdzie ich czas na kupno, zapewne pojawi się olbrzymia ilość zleceń po stronie popytowej potencjalnie wypychając kurs mocno w górę.

Zobacz również: Cena złota nieznacznie w górę. Czy czeka nas jednak spadek do półrocznych minimów?

Przynależność do indeksu jest naprawdę ważna, ponieważ nawet 11 bln dol. ulokowane jest w aktywach, które śledzą zachowanie S&P 500. Oznacza to, że fundusze pasywne będą musiały zakupić akcje Tesli o wartości wielu miliardów dolarów. Spodziewany ruch na walorze może być aż tak duży, że komitet S&P rozważał nawet wprowadzenie Tesli w skład indeksu w dwóch turach.

– Spośród 189 dużych funduszy, aż 157 zarządzających aktywami o wartości ponad 0,5 bln dol. 30 września nie posiadały w swoim portfelu Tesli. Te fundusze zapewne zakupią akcje o wartości 8 mld dol. zakładając, że zamierzają zastosować w swoich portfolio proporcje zgodne z benchmarkiem. – stwierdził Arjun Menon, analityk Goldman Sachs.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here