Naga MarketsAkcje Tesli mogą runąć o 90% twierdzi Michael Burry znany z "Big Short"Akcje Tesla Inc. w zeszłym roku zyskały aż 743%, a zaledwie 7 tygodni tego roku przyniosły zwyżkę o kolejne 15%. Zdaniem Michaela Burry’ego możliwe jest, że kurs producenta samochodów runie nawet o 90%. Takie zachowanie rynku mogłoby utrzeć nosa spekulantom.

  • Michael Burry stał się sławny dzięki legendarnemu szortowi względem przeciwko rynkowi nieruchomości w 2007 roku.
  • Te wydarzenia zostały spopularyzowane dzięki holywoodzkiej produkcji “The Big Short”
  • Inwestora zagrał sam Christian Bale

Tesla może potanieć o 90% w tym roku zdaniem Burry’ego

Akcje Tesli od dołka wywołanego pandemią wystrzeliły w górę już o ponad 1000% stawiając spółkę na zdecydowanym czele w klasyfikacji największych producentów samochodów pod względem wartości rynkowej.

Jednak Michael Burry, inwestor znany z legendarnej krótkiej pozycji zajętej przeciwko rynkowi nieruchomości zaprezentowanej w filmie The Big Short z 2015 roku, wieści, że notowania Tesli może czekać spore załamanie.

Jeśli akcje Tesli potanieją o 90% w tym roku będzie to oznaczać kres niemal kultowego wsparcia niektórych spółek i odbędzie się to bez narażenia na szwank systemu finansowego – stwierdził Burry w poniedziałkowym wpisie na Twitterze.

Ponownie, inwestor zaznaczył, że takie załamanie nie wywoła załamania systemu finansowego, tak jak niektórzy się spodziewają.

Akcje Tesli mogą runąć o 90% twierdzi Michael Burry znany z "Big Short"
Notowania Tesla Inc. w ostatnich latach. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Tesli poniżej 100 dol. później w tym roku nie spowoduje krachu systemu. – podkreślił Michael Burry.

Zaznaczył jednak, że takie zdarzenie będzie oznaczało jednak kres popularnych w ostatnim czasie tendencji pośród inwestorów.

Jednak będzie to czynnik, który doprowadzi do zakończenia ery pewnego rodzaju inwestowania – dodał.

Zobacz również: Elon Musk znów o Dogecoinie. Zapewni “wsparcie” sprzedającym kryptowalutę DOGE

Ostatnia kwestia jest rzecz jasna nawiązaniem do sytuacji z końca stycznia związanej ze spekulacyjną manią na spółkach takich jak GameStop, AMC czy KOSS. W zaledwie kilkunastu dni kurs pierwszej z nich wystrzelił w górę kilkunastokrotnie, by potem równie spektakularnie runąć.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Burry niejednokrotnie ostrzegał przed takimi bańkami na rynku, a według pogłosek sam skorzystał na spekulacji na GameStopie. Jeszcze we wrześniu 2020 roku zarządzany przez niego fundusz Scion Asset Management posiadał 1,7 milion akcji GME.

W grudniu Burry ujawnił, że zajął krótką pozycję względem notowań Tesli. Jednocześnie ogłosił, że wycena jest absurdalna.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro notowania | bml akcje | bitcoin era opinie | bitcoins | kurs funt |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here