Naga MarketsAkcje Tesli mogą podrożeć nawet do 2500 dol., twierdzi inwestorKurs akcji Tesla Inc. we wtorek wspiął się na kolejne rekordowe szczyty, tym razem w okolicach 650 dol., przez co nie brakuje zwolenników głoszenia prognoz kolejnych niebotycznych wzrostów. Wśród nich jest Gene Munster, współzałożyciel Loup Ventures, który w wywiadzie dla CNBC podzielił się swoimi przewidywaniami, które zakładają jeszcze czterokrotny wzrost notowań spółki Elona Muska.

  • Tesla wykorzystuje wysoki kurs i zamierza wyemitować nawet 5 mld akcji zwykłych
  • Spółka już trzykrotnie emitowała akcje w tym roku
  • To jednak nie powstrzymało byków na amerykańskiej giełdzie, a kurs ponownie zdobył nowe ATH

Tesla nawet po 2500 dol.?

Akcje Tesli w trakcie wtorkowej sesji podrożały do nawet 651,28 dol. wyznaczając nowe maksima wszechczasów notowań intraday. Ostatecznie, walor zakończył sesję na NASDAQ na poziomie 649,88 dol., również najwyższej w historii spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje Tesli mogą podrożeć nawet do 2500 dol., twierdzi inwestor
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Od dołka z 18 marca wywołanego wybuchem pandemii, gdy akcje potaniały do 72,24 dol. (uwzględniając split), kurs akcji Tesli wystrzelił w górę o niemal 800%. Ta nieprawdopodobna zwyżka nie powstrzymuje jednak niektórych analityków przed wieszczeniem kolejnych szczytów notowań czekających na zdobycie.

Jedną z najbardziej szalonych wycen zaprezentował w poniedziałek Gene Munster, jeden z partnerów zarządzających w Loup Ventures. Jego zdaniem, w przeciągu kolejnych 3 lat, kurs akcji Tesli może dobić do nawet 2500 dol.

– Historia Tesli będzie ewoluować w kolejnych miesiącach i latach. Dokładnie rzecz ujmując, to nie będzie tylko producent samochodów. Tesla wykorzysta technologię, w której są pionierami i rozwinie ją na swoich własnych rynkach – stwierdził Munster.

Wycena na poziomie 2500 dol. oznacza, że kurs musiałby wzrosnąć niemal czterokrotnie, a kapitalizacja rynkowa, która obecnie wynosi 616 mld., miałaby przebić historyczną barierę 2 bln dol., a to wyczyn, który jak do tej pory udał się tylko jednej firmie: Apple.

To właśnie w niej, paradoksalnie, Munster dostrzega godnego konkurenta dla Tesli. Jego zdaniem, Apple jest jedyną spółką, która mogłaby odebrać prym w produkcji samochodów elektrycznych.

– Jakiekolwiek są ich ambicje związane z pojazdami – choć jest o tym naprawdę cicho i nie spodziewam się niczego w krótkim terminie – jako inwestujący w Teslę, to byłaby jedyna wiadomość, która spowodowałaby mój krok w tył i przemyślenie inwestycji. – stwierdził odważnie Munster.

Spoglądając w stronę tradycyjnych producentów samochodów, jak Volkswagen czy Genera Motors, inwestor stwierdził, że to nie jest żadna konkurencja dla Tesli.

Munster dostrzega także potencjał jaki drzemie przed Teslą, jeśli chodzi o przejście do innych branż, m.in. ubezpieczeń. Zwrócił uwagę, że nawet 30-40% wartości samochodu może być w ubezpieczeniu, jak stwierdził niedawno Elon Musk.

– Oznacza to, że Tesla może zacząć oferować swoje własne ubezpieczenie i poprawić marże. To dochód o wysokiej marży. – dodał Munster.

– Nie zainwestowałbym w Teslę w oparciu o to spostrzeżenie, ale koncepcja, że ta spółka będzie ewoluować i stanie się liderem technologicznym w przyszłej dekadzie – oznacza, że wchodzę na pokład – zakończył inwestor.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here