Naga Markets

Akcje Tesli mogą podrożeć nawet do 1800 dol., uważa znany analitykAkcje Tesli zmierzają do zakończenia roku zwyżką o ponad 53%, która choć jest imponująca, to dość nikła w porównaniu z fenomenalnym 2020 rokiem, gdy walory podrożały o 743%. Choć tempo wzrostów zwalnia, to analityk Wedbush, Dan Ives, wciąż jest przekonany o dalszym potencjale wzrostowym.

  • W 2022 roku może pojawić się długo wyczekiwany Cybertruck
  • Ciężarówka Tesla Semi może zostać zaprezentowana już w 2022 roku, chociaż Musk zasugerował, że możliwa jest opóźnienie do 2023 roku
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcje Tesli mogą podrożeć w 2022 roku, uważa Dan Ives

Ives stwierdził, że wraz ze swoim zespołem nadał Tesli rangę “outperform”, co oznacza, że akcje powinny podrożeć w wiekszym stopniu niż zwyżka indeksu Nasdaq Composite. Analityk Wedbush jest jednym z najbardziej optymistycznych analityków jeśli chodzi o spółkę Elona Muska. Jego zdaniem, cena docelowa dla akcji Tesli jest zależna od dwóch zasadniczych czynników.Po pierwsze, Ives szacuje, że 40% dostaw Tesli w 2022 roku będzie pochodziło z lukratywnego rynku chińskiego:

– Popyt w Chinach to podstawa. W miarę budowania mocy produkcyjnych w Berlinie i Austin, to jest to, co moim zdaniem wysyła akcje Tesli do 1400 dol. w naszym bazowym scenariuszu. – stwierdził Ives.

– Nasz byczy scenariusz to 1800 dol. – dodał Ives.

Po drugie, problemy z łańcuchem dostaw (niedobory półprzewodników), które nękały producentów samochodów w tym roku, mogą ustąpić w 2022 roku. Z kolei Tesla ma szansę zaskoczyć rynek, dostarczając do końca roku blisko 1,5 miliona pojazdów.

Elon Musk i wyprzedaż akcji

Akcje Tesli znalazły się w grudniu pod presją, ponieważ prezes Elon Musk wyprzedaje swoje udziały w firmie, aby wypełnić zobowiązania podatkowe. Musk sprzedał około 15,6 mln akcji za nieco ponad 16 mld dol., co zbliża go do planowanego pozbycia się 10% udziałów w firmie. Pisaliśmy o tym tutaj: Elon Musk znów sypie akcjami Tesla Inc., sprzedał kolejne warte ponad miliard dol.

Pomimo niedawnej presji na akcje Tesli, Ives nie jest osamotniony w utrzymywaniu optymistycznego nastawienia do firmy przed 2022 rokiem. Podobnego zdania są analitycy Deutsche Bank.

TradingView Chart
– W sumie, przy znacznym wolumenie, kosztach i dźwigni operacyjnej, nadal widzimy duży wzrost oczekiwań na 2022 r., w zależności od realizacji uruchomienia nowych fabryk i wąskich gardeł w łańcuchu dostaw. W średnim terminie wierzymy, że imponująca trajektoria rozwoju technologii akumulatorów Tesli, ich pojemności, a zwłaszcza kosztów, będzie nadal przyspieszać przechodzenie świata na pojazdy elektryczne i znacznie powiększy przewagę Tesli. Powinno to również umożliwić Tesli dalsze zwiększanie marży operacyjnej, która w ciągu najbliższych kilku lat prawdopodobnie przekroczy 20%, co stanowi bardzo dobry wynik w swojej klasie.- stwierdził analityk Deutsche Bank, Emmanuel Rosner, które rekomnduje zakup akcji Tesla Inc. z ceną docelową 1000 dol.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen forum | akcje wirtualna polska | cd projekt cena akcji | gpw pzu | długoterminowa prognoza kursu lewa | waluty online forex |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here