Naga MarketsAkcje Tesli mogą jeszcze podrożeć o 400%, twierdzi znany inwestorMiliarder Ron Baron wierzy w akcje Tesli od wielu lat. Zarządzany przez niego fundusz kupił akcje Tesli w 2016 roku, gdy z uwzględnieniem splitu w tym roku kosztowały one zaledwie 40 dol. Teraz inwestor uważa, że akcje Tesli może czekać nawet zwyżka o kolejne 400% i rekordowa kapitalizacja na poziomie 2 bln dol.

  • Tesla stanowi aż 29% portfela funduszu
  • Baron Capital zarządza 39 mld dol. ulokowanymi w aktywach funduszu
  • Ron Baron twierdzi także, że SpaceX będzie kolejną Teslą

Znany miliarder wierzy w kapitalizację Tesli na poziomie 2 bln dol.

Założyciel Baron Capital zakupił akcje Tesli w 2016 roku, gdy kosztowały one około 40 dol. Od tamtej pory, akcje spółki wystrzeliły w górę aż w okolice 450 dol., a sam 2020 rok przyniósł jak do tej pory zwyżkę o 451%.

Jak twierdzi Ron Baron, nie przejmuje się on chwilową zmiennością notowań spółki, a zdecydowanie bardziej interesuje go długoterminowy wzrost.

– Gdy jesteśmy inwestorami w danym biznesie, to nie przejmujemy się cenami akcji. My martwimy się o te biznesy. – stwierdził Ron Baron odnosząc się do strategii zarządzanego przez niego funduszu Baron Capital.

– W krótkim terminie, nie mam żadnego pojęcia co się może stać. – podkreślił Baron.

– Jak do tej pory, w ostatnich 4-5 latach, gdy posiadaliśmy akcje Tesli, kurs zarówno szedł w dół i w górę jak yo-yo, i tego można było się spodziewać. Ponieważ to co Tesla robiła: budowała fabryki, zatrudniała ludzi, opracowywała projekty. Rozsądną rzeczą było także obstawianie przeciwko ich sukcesowi – zaznaczył.

Baron dodał, że już od dłuższego czasu sądzi, że Tesla może osiągnąć kapitalizację rynkową na poziomie 1 czy nawet 2 bln dol.

– Wraz z rozwojem spółki, która miała miejsce ostatnimi czasy, sądzę, że 2 bln dol. to właściwa liczba – stwierdził miliarder.

Inwestor spodziewa się, że producent samochodów elektrycznych zbuduje więcej fabryk i będzie osiągał przychody ze sprzedaży na poziomie 500 – 800 mn dol. za 10 lat. Zwrócił także uwagę na fakt, że Tesla jest nie tylko producentem samochodów.

– Akumulatory to kolejny nieprawdopodobny pomysł na biznes, którym jestem bardzo podekscytowany – dodał Baron.

Zobacz również: Akcje Tesli drożeją 3 sesje z rzędu. Przecena Modelu S w USA i Chinach

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Akcje Tesli o 3,28% w górę w środę

Kurs akcji Tesla Inc. w środę przebił ważny opór na 455 dol. i zatrzymał się na 461,30 dol. na koniec sesji. W ciągu ostatnich 5 dni notowania spółki wzrosły o 8,46%.

Akcje Tesli mogą jeszcze podrożeć o 400%, twierdzi znany inwestor
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Od początku roku akcje Tesli podrożały o 451,36%. Natomiast ostatni rok notowań przyniósł zwyżkę o aż niemal 800%

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here