Naga Markets

Akcje Tesli mogą jeszcze podrożeć o 400%, twierdzi znany inwestorMiliarder Ron Baron wierzy w akcje Tesli od wielu lat. Zarządzany przez niego fundusz kupił akcje Tesli w 2016 roku, gdy z uwzględnieniem splitu w tym roku kosztowały one zaledwie 40 dol. Teraz inwestor uważa, że akcje Tesli może czekać nawet zwyżka o kolejne 400% i rekordowa kapitalizacja na poziomie 2 bln dol.

  • Tesla stanowi aż 29% portfela funduszu
  • Baron Capital zarządza 39 mld dol. ulokowanymi w aktywach funduszu
  • Ron Baron twierdzi także, że SpaceX będzie kolejną Teslą

Znany miliarder wierzy w kapitalizację Tesli na poziomie 2 bln dol.

Założyciel Baron Capital zakupił akcje Tesli w 2016 roku, gdy kosztowały one około 40 dol. Od tamtej pory, akcje spółki wystrzeliły w górę aż w okolice 450 dol., a sam 2020 rok przyniósł jak do tej pory zwyżkę o 451%.Jak twierdzi Ron Baron, nie przejmuje się on chwilową zmiennością notowań spółki, a zdecydowanie bardziej interesuje go długoterminowy wzrost.

– Gdy jesteśmy inwestorami w danym biznesie, to nie przejmujemy się cenami akcji. My martwimy się o te biznesy. – stwierdził Ron Baron odnosząc się do strategii zarządzanego przez niego funduszu Baron Capital.

– W krótkim terminie, nie mam żadnego pojęcia co się może stać. – podkreślił Baron.

– Jak do tej pory, w ostatnich 4-5 latach, gdy posiadaliśmy akcje Tesli, kurs zarówno szedł w dół i w górę jak yo-yo, i tego można było się spodziewać. Ponieważ to co Tesla robiła: budowała fabryki, zatrudniała ludzi, opracowywała projekty. Rozsądną rzeczą było także obstawianie przeciwko ich sukcesowi – zaznaczył.

Baron dodał, że już od dłuższego czasu sądzi, że Tesla może osiągnąć kapitalizację rynkową na poziomie 1 czy nawet 2 bln dol.

– Wraz z rozwojem spółki, która miała miejsce ostatnimi czasy, sądzę, że 2 bln dol. to właściwa liczba – stwierdził miliarder.

AVA Trade

Inwestor spodziewa się, że producent samochodów elektrycznych zbuduje więcej fabryk i będzie osiągał przychody ze sprzedaży na poziomie 500 – 800 mn dol. za 10 lat. Zwrócił także uwagę na fakt, że Tesla jest nie tylko producentem samochodów.

– Akumulatory to kolejny nieprawdopodobny pomysł na biznes, którym jestem bardzo podekscytowany – dodał Baron.

Zobacz również: Akcje Tesli drożeją 3 sesje z rzędu. Przecena Modelu S w USA i Chinach

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Akcje Tesli o 3,28% w górę w środę

Kurs akcji Tesla Inc. w środę przebił ważny opór na 455 dol. i zatrzymał się na 461,30 dol. na koniec sesji. W ciągu ostatnich 5 dni notowania spółki wzrosły o 8,46%.

Akcje Tesli mogą jeszcze podrożeć o 400%, twierdzi znany inwestor
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Od początku roku akcje Tesli podrożały o 451,36%. Natomiast ostatni rok notowań przyniósł zwyżkę o aż niemal 800%

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs dolara po 3,89 zł w czwartek 15 października, euro kosztuje 4,5550 zł, kurs GBP/PLN powyżej 5 zł!
Następny artykułAllegro uruchomiło specjalny pakiet Smart! Student
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here