Naga MarketsAkcje Tesli mocno w dół w środę. Czy to koniec spektakularnych wzrostów kursu?Akcje Tesli mocno potaniały we środę, a jeden z analityków, który wcześniej skłonny był do prowzrostowych rekomendacji stwierdził, że być może nadszedł już moment na realizację zysków po niesamowitym rajdzie notowań producenta samochodów elektrycznych rodem z Kalifornii.

  • Akcje Tesli od początku roku podrożały już aż o ponad 622%
  • Od momentu upubliczenienia informacji o włączeniu spółki w skład S&P 500, kurs wystrzelił w górę aż o 48,12%
  • Tesla dołączy do S&P 500 w dniu 21 grudnia

Tesla w dół w środę, znany analityk zmienia rekomendację

Kurs akcji Tesli w środę spadł o aż 6,99% do 604,48 do. na zamknięciu, choć w trakcie notowań intraday, walor taniał jeszcze bardziej: nawet do 588 dol.

Akcje Tesli mocno w dół w środę. Czy to koniec spektakularnych wzrostów kursu?
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Zapewne spadek kursu akcji Tesli został wywołany po prostu słabą sesją na amerykańskim parkiecie. Na minusie środę zakończył indeks S&P 500, który opadł o 0,79%. Znacznie mocniej oberwał NASDAQ, który stracił 1,94%.

Akcje Tesli mocno w dół w środę. Czy to koniec spektakularnych wzrostów kursu?
Porównanie notowań Tesli (linia pomarańczowa), S&P 500 (linia błękitna) oraz NASDAQ Composite (linia granatowa) od początku października. Źródło: tradingview.com

W rezultacie przeceny akcji Tesli, jeden z dotychczasowych z analityków byczo nastawionych co do przyszłości waloru, Pierre Ferragu z New Street Research, zmienił swoją rekomendację z “kupuj” do “trzymaj”. Jego zdaniem, to dobry moment na realizację zysków przed włączeniem Tesli do indeksu S&P 500.

Zobacz również: Akcje CD Projekt w dół po premierze, ponad 1 mln graczy nad ranem na Steam

Niemniej, Ferragu nadal uważa, że w perspektywie długoterminowej kurs akcji będzie wzrastał, a ewentualne korekty będzie można uznać za właściwe momenty na wejście. Jak twierdzi, do 2026 roku Tesla będzie w stanie dostarczać nawet 2,8 mln pojazdów rocznie. To ponad pięciokrotnie więcej niż obecny roczny cel wynoszący 500 tys. samochodów, który jak do tej pory jeszcze nigdy nie został osiągnięty. Oznacza to także, że Tesla powinna zwiększać produkcję pojazdów o około 33% w ujęciu rocznym.

Plus500

Zmiana opinii rynkowego eksperta jest zależna zatem przede wszystkim od wyceny spółki. Na początku października Ferragu ocenił, że akcje Tesli powinny podrożeć do 578 dol. i był jednym z pierwszych analityków, który zasugerował tak mocny ruch aprecjacyjny, kiedy akcje oscylowały wokół okolic 425 dol.

Od tamtego momentu, akcje Tesli podrożały już ponad 40% radząc sobie o wiele lepiej od benchmarku S&P 500, który zyskał w tym samym czasie tylko nieco ponad 6%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here