Naga Markets

Akcje Tesli drożeją 3 sesje z rzędu. Przecena Modelu S w USA i ChinachTesla Inc. w piątek ogłosiła, że zamierza obniżyć ceny niektórych swoich modeli elektrycznych samochodów. Przede wszystkim, przeceniony zostanie klasyczny sedan Model S w wersji “Long Range”, który od teraz będzie tańszy o 4% w Stanach Zjednoczonych.

  • Informacja o taniejących samochodach Tesli pojawiła się zaledwie kilka dni po ogłoszeniu rekordowych wyników dostaw pojazdów w III kw. 2020 roku
  • W styczniu tego roku firma Elona Muska zapowiedziała cel 500 tys. sprzedanych pojazdów w 2020 roku
  • Mimo pandemii, spółka wierzy w wykonanie tego celu i zapowiada sukces

Tesla tnie ceny

Tesla Inc. obcięła na rynku amerykańskim cenę swojego sportowego modelu pojazdu, Modelu S, z 74990 dol. do 71990 dol., czyli o niemal dokładnie 4%.Zmniejszyła się także kwota za jaką będzie można nabyć kultowy Model S w Chinach. W tym przypadku mowa jest o redukcji ceny o 3%.

Obniżka cen klasycznego modelu samochodu od lidera produkcji pojazdów elektrycznych rodem z Kalifornii jest kontynuacją przecen z początku tego miesiąca. Na początku października Tesla obniżyła cenę bazową najpopularniejszego samochodu marki w wersji sedan, czyli Modelu 3, i to aż o około 8% do 249 tys. juanów (co odpowiada nieco poniżej 37 tys. dol.).

Zobacz również: Tesla z wyższym ratingiem od Standard & Poor’s. Agencja doceniła wyniki spółki

Tesla tnie ceny wielu ze swoich modeli z wielu powodów. Przede wszystkim, w obliczu trudnej sytuacji gospodarczej jednym z pierwszych rynków, który cierpi wskutek mniejszych dochodów obywateli jest przemysł samochodowy. Ludzie odkładają duże wydatki na później skupiając się na innego rodzaju kosztach. Firma Muska chce zapobiec spadkowi poziomu sprzedaży względem zakładanego celu 0,5 mln dostarczonych pojazdów w tym roku, obniżając ceny.

Istotny jest także wpływ konkurencji. Duże marki o utwierdzonej pozycji rynkowej w klasie samochodów spalinowych starają się wgryźć w rynek elektrycznych samochodów.

Tesla w III kw. 2020 r. osiągnęła rekordowy wynik 139,3 tys. dostarczonych pojazdów. Oznacza to, że aby osiągnąć wspomniany cel 500 tys. dostaw w tym roku, IV kwartał musi zakończyć się rezultatem aż 182 tys. samochodów. To aż o ponad 30% więcej niż poprzednie maksimum sprzedażowe.

XTB

Akcje Tesla Inc. w trendzie wzrostowym

Kurs akcji Tesla w piątek wzrósł o 0,98% do 446,65 dol. Ostatnie 5 sesji przyniosło zatem wzrost o 7,89%. W notowaniach przedsesyjnych na NASDAQ w środę rano, akcje Tesli drożeją do 447,22 dol.

Akcje Tesli drożeją 3 sesje z rzędu. Przecena Modelu S w USA i Chinach
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Kluczowym oporem, który Tesla musi pokonać w drodze do zdobycia rekordowych poziomów notowań, jest 455 dol., na których kurs zatrzymał się w połowie września. Maksimum wszechczasów intraday akcji Tesla Inc. to 475,05 dol.

Od początku roku notowania Tesli wystrzeliły w górę aż o 433,85%

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here