Naga MarketsAkcje Tesli będą drożeć, bo to długoterminowy lider branży - twierdzi analitykAkcje Tesla Inc. od dobrego miesiąca konsolidują w okolicach 600 dol., ale zdaniem Michaela Bapisa, dyrektora zarządzającego Vios Advisors, to nie wszystko na co stać walory spółki Elona Muska. Jak twierdzi analityk, każdy dołek jest dobry do zakupu akcji Tesli, która ma być długoterminowym liderem w swojej branży.

Akcje Tesli dalej w górę w długim terminie zdaniem analityka

Kurs akcji Tesli jeszcze na początku stycznia notowany był nawet powyżej 900 dol. za akcję, jednak wzrostowy trend obserwowany w zeszłym roku można uznać już za na dobre przerwany, bowiem pięć miesięcy później notowania oscylują wokół poziomu 600 dol.Jednak to niemrawe zachowanie kursu spółki Elona Muska nie odstrasza Michaela Bapisa z Vios Advisors, który nadal jest byczo nastawiony wobec waloru.

Jeśli tylko masz szansę, żeby kupić akcje Tesli, kup je. – podkreślił Bapis.

Przy okazji, inwestor odniósł się do obecnej wysokiej wyceny Tesli na rynku oraz do obecnej ponad 30-procentowej korekty trwającej już kilka miesięcy:

– Akcje poszły za wysoko, za szybko w zeszłym roku. – dodał Michael Bapis zwracając uwagę na wysoką zmienność jaka miała miejsce w zeszłym roku z uwagi na pandemię COVID-19.

Plus500

Analityk uważa, że Tesla jeszcze przez wiele lat będzie liderem w swojej branży, a potwierdzeniem na to jest przede wszystkim dynamiczny wzrost wyników sprzedażowych spółki. W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się między innymi, że sprzedaż samochodów marki Tesla w Chinach wzrosła o 29% w maju względem kwietnia. Pisaliśmy o tym szerzej w tym wpisie: Tesla zwiększyła sprzedaż w Chinach. Elon Musk może mieć powody do zadowolenia.

Jeśli nikt nie wejdzie i nie przełamie dużych barier wejścia, będziemy dalej obserwować długoterminowy wzrost notowań Tesli. – podsumował Bapis.

Zobacz również: Dogecoin zagrożony? Kryptowaluty o wysokiej zmienności zbanowane w Korei

Tesla przed wyzwaniem ze strony Forda

Tesla Model Plaid S wyznaczyła niedawno nowy rekord czasu na ćwierć mili dla samochodu produkcyjnego. Kierowcą pojazdu był sam Jay Leno, znany amerykański celebryta, prowadzący znane show The Tonight Show with Jay Leno i przede wszystkim kolekcjoner samochodów.

Czas Model S Plaid na ćwierć mili wyniósł 9,247 sekund, a maksymalna prędkość 152 mili na godzinę (244 km/h). Jak podaje Tesla, Model S Plaid może przyspieszyć od zera do setki w około 2 sekundy!

Ford rzucił rękawicę Tesli i zaproponował wyścig na ćwierć mili, w którym przeciwko Model S Plaid miałby wystąpić nowy Mustang Mach-E. Na ten moment brak jednak konkretów, a sam pomysł pojawił się w tweecie CEO Forda, Jima Farleya.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcję | korona norweska | pgnig akcje | kurs dolara australijskiego | usd pln prognoza | neuca akcje | złoty kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here