Naga MarketsAkcje Tesla Inc. zatrzymały się na wsparciu. Słaba sprzedaż w Kalifornii?Akcje Tesli zatrzymały się na kluczowym wsparciu na 430 dol., a raport firmy analitycznej Cross-Sell sugeruje trudną sytuację sprzedażową spółki Elona Muska w rodzimym stanie producenta samochodów elektrycznych.

  • Nowe rejestracje pojazdów są dobrym szacunkowym wskaźnikiem poziomu sprzedaży samochodów w danym stanie
  • Warto jednak zauważyć, że proces rejestracji trwa około 30 dni w USA od momentu sprzedaży, zatem dane te cechują się pewnym opóźnieniem
  • Tesla planuje w 2020 roku dostarczyć aż 0,5 mln pojazdów

Tesla: 13% mniej rejestracji pojazdów rdr w III kw. 2020 r. w Kalifornii

Kurs akcji Tesla zatrzymał się na wsparciu na 430 dol., które zatrzymało dalszą zniżkę po już trzeciej z rzędu spadkowej sesji. Jeszcze cztery sesje temu kurs rysował nowe półtora miesięczne maksima, ale przecena sprowadziła kurs na 430,83 l. na zamknięciu w poniedziałek.

Akcje Tesla Inc. zatrzymały się na wsparciu. Słaba sprzedaż w Kalifornii?
Notowania Tesla Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Tesla może mieć problem ze sprzedażą samochodów na własnym podwórku, jak może wynikać z raportu firmy analitycznej Cross-Sell, który przedstawił liczbę nowych zarejestrowanych samochodów w III kw. tego roku.

Jak wykazało badanie kalifornijskiego rynku, liczba nowych rejestracji samochodów w III kw. 2020 r. jest o 13% mniejsza niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Kalifornia zawsze była rdzeniem sprzedaży Tesli w Stanach Zjednoczonych i solidną podstawą do kształtowania wyników dostaw.

Jednak to i tak lepiej, niż w II kw. 2020 r., w którym wpływ pandemii na sprzedaż nowych samochodów w tym stanie była znacznie silniejszy. W okresie od początku kwietnia do końca czerwca, zarejestrowane zostało zaledwie 9,8 tys. pojazdów. Natomiast w kolejnym kwartale, jest to już aż 16,2 tys. maszyn.

Za redukcję w tym roku względem poprzedniego odpowiada przede wszystkim znaczne obniżenie się liczby nowych rejestracji Modelu 3, który niedawno odpowiadała za aż ponad połowę wszystkich zgłoszeń urzędowych. W III kw. 2020 r. rejestracje tego samochodu spadły o aż ponad 60% do zaledwie 6,5 tys. To mniej niż 7,3 tys. Tesli Model Y.

Niemniej, wynik 139,3 tys. dostarczonych pojazdów w III kw. 2020 r. jest nadal podtrzymany, a osłabienie sprzedaży w Kalifornii zinterpretować można jako umiejętne zdobywanie kolejnych rynków zbytu, dzięki czemu miejscowa zapaść nie wywarła większego wpływu na wyniki.

Jednak spadek ten był sugestią dla części inwestorów, którzy sądząc po zachowaniu kursu w ostatnich trzech sesjach, wyrazili obawy o wypełnienie celu 500 tys. pojazdów dostarczonych w 2020 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here