Naga MarketsAkcje Tesla Inc. w górę o ponad 8%, spółka Muska wypuszcza obligacje o wartości ponad 780 mln dol.Kurs akcji Tesla Inc. wystrzelił wczoraj o ponad 8% w górę i zamknął notowania na NASDAQ z poziomem wyceny 1539,60 dol. przerywając korektę zapoczątkowaną cztery sesje temu. Spółka Elona Muska planuje pozyskać w tym tygodniu poprzez emisję obligacji prawie 780 mln dol. dodatkowych funduszy.

  • Tesla planuje wypuścić obligacje zabezpieczane leasingami samochodów wyprodukowanych przez spółkę.
  • Od początku roku notowania Tesli wzrosły już o ponad 268%. 
  • Natomiast od dołka z 18 marca na 361,22 dol. wywołanego wybuchem pandemii koronawirusa, akcje spółki podrożały już o astronomiczne 338%.

Tesla wraca na rekordowe poziomy?

Notowania we wczorajszej sesji wzrosły o 8,65% do 1539,60 dol. wybijając kurs ponownie powyżej poziomu 1500 dol. Choć do szczytu notowań na 1643 dol. osiągniętego zaledwie tydzień temu w poniedziałek jeszcze nieco daleko, to kurs akcji Tesli niejednokrotnie udowodnił, że takie zasięgi cenowe może pokonać nawet w jedną sesję.Tesla osiągnęła bowiem pomimo bardzo trudnego kwartału ponad 100 mln zysku netto w II kw. 2020 r. co jest mocnym fundamentem pod kontynuację trendu wzrostowego notowań spółki. Firma Elona Muska zaskoczyła także liczbą sprzedanych samochodów w naznaczonym pandemią kwartale przekraczając oczekiwania analityków i dostarczając ponad 90 tys. pojazdów.

Zobacz również: Tesla w dół o 14% od zeszłotygodniowych szczytów. Elon Musk ma problem?

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla wypuszcza obligacje

Tesla chce wykorzystać obecną popularność i zaufanie inwestorów planując wypuścić w tym tygodniu zabezpieczone aktywami obligacje o wartości 779,53 mln dol.

Obligacje mają być podzielone na 8 klas z maksymalnym terminem zapadalności 2,7 lat i ratingiem nawet rzędu AAA zapewnionym przez agencję Moody’s Investors Service.

To pierwsze takie działanie związane z papierami dłużnymi wykonywane przez Teslę w tym roku, jednak spółka w podobny sposób wyemitowała obligacje dwukrotnie w 2018 roku i raz w 2019 roku.

Zabezpieczeniem obligacji w połowie są leasingi Modelu S oraz X, a w drugiej połowie Modelu 3, jak podaje agencja Moody. Doświadczenia z zeszłego kryzysu pokazują, że spłaty pożyczek za samochody oraz płatności związane z leasingiem były pokrywane szybciej i sprawniej niż zobowiązania związane z kredytami mieszkaniowymi. Może to pomóc Tesli z popytem na emitowane obligacje.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here