Naga MarketsAkcje Tesla Inc. po 3 tys. dol.? To możliwe do 2026 r., twierdzi Cathie WoodAkcje Tesli mogą podrożeć do 3 tys. dol. w ciągu następnych 5 lat, jak uważa popularna w mediach CEO Ark Investment Management, Cathie Wood. Aby tak się stało, spółka musi odnieść sukces na polu systemów autonomicznej jazdy i zdobyć większy udział w globalnym rynku motoryzacyjnym.

  • Cathie Wood jest zarządzającą funduszu ETF ARK Innovation, który skupia się w aktywa, które potencjalnie mogą tworzyć nowe innowacje
  • Notowania tego ETF opadły jednak o ponad 6% od początku tego roku, podczas gdy Dow Jones Industrial Average zyskał 17%, Nasdaq Composite 24%, a S&P 500 25%
  • Ostatnio wypowiadała się także na temat bitcoina i możliwości osiągnięcia przez niego ceny nawet 560 tys. dol.: Cena bitcoina może osiągnąć nawet 500 tys. dol. do 2026 r., uważa Cathie Wood
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcje Tesli warte nawet 3 tys. dol.? Cathie Wood uważa, że to możliwe

Tesla bez wątpienia zaliczyła serię kwartałów okraszonych sukcesami. Przede wszystkim, niemal niezawodnie przebija ona prognozy analityków prezentując rewelacyjne wyniki finansowe. Cathie Wood uważa, że dobra passa będzie trwać, a spadek ceny pojazdów pomoże zwiększyć bazę klientów spółki.– Sądzimy, że ceny pojazdów elektrycznych spadną poniżej cen pojazdów napędzanych gazem i będą nadal spadać. – stwierdziła Wood. – Nasze najnowsze prognozy mówią, że do roku 2026 przeciętny pojazd elektryczny będzie kosztował około 15 000 dolarów.

Trudno zgodzić się z tak odważną prognozą co do ceny samochodów elektrycznych. Obecnie, najuboższa wersja seryjnego Modelu 3 Tesli wynosi 39,9 tys. dol. A to najtańszy pojazdu amerykańskiej marki. Model S kosztuje ponad 88 tys. dol.

Wśród tańszych pojazdów są m.in. Volkswagen e-Golf z ceną około 35 tys. dol. (31,9 tys. euro w Niemczech zgodnie ev-database.org) czy Nissan Leaf dostępny za 32,5 tys. dol.

Nawet biorąc pod uwagę najmniej kosztowny z wymienionych modeli, czyli Nissan Leaf, to cena analogicznych pojazdów za zaledwie 5 lat musiałaby zgodnie z prognozą Cathie Wood spaść o ponad połowę. I to nie uwzględniając inflacji, która obecnie w USA zbliża się do wartości 7%, a także spodziewanych problemów z dostępnością litu – kluczowego pierwiastka wymaganego do produkcji pakietów baterii zasilających pojazd. Trudno uwierzyć, że 15 tys. dol. za przeciętny pojazd w 2026 roku jest możliwe.

Zarządzająca ARK Innovation ma jednak istotny argument. Jej zdaniem, już za 5 lat autonomiczne taksówki, które są tańsze w produkcji mają powoli zdobywać coraz więcej pola. Z kolei ludzie mają być coraz mniej chętni do prowadzenia samochodów. Możliwe, że tak się w przyszłości stanie, ale czy tak szybko?

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Ocenia ona również, że szanse Tesli na powodzenie w kwestii systemu autonomicznej jazdy wynoszą około 50%. Jeśli spółka Muska faktycznie podoła zadaniu, to jej zdaniem akcje Tesli mogą podrożeć do 3 tys. dol. A to oznacza, że Tesla miałaby przekroczyć kapitalizację rynkową 3 bilionów dol., coś co nie udało się jeszcze żadnej spółce w historii rynku giełdowego.

– Jeśli Tesla jako pierwsza odniesie sukces w branży pojazdów autonomicznych w Stanach Zjednoczonych, to będziemy skłonni stwierdzić, że nie tylko Tesla uzyska największy udział w rynku pojazdów elektrycznych, ale także, że w ciągu pięciu lat może przejąć od 20% do 25% udziału w całym rynku samochodowym.

Zobacz również: Akcje Nvidia Corp. mocno w górę, znów świetne wyniki finansowe spółki

Odważne prognozy Wood prowadzą dalej. Według niej, wielcy motoryzacyjni giganci tacy jak Ford czy GM zbyt późno weszli w rynek pojazdów elektrycznych. Jej zdaniem, będą one musiały ustąpić miejsca producentom, którzy zdecydowali się na intensywny rozwój pojazdów elektrycznych.

– Tym firmom będzie bardzo trudno zarządzać działalnością w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat. – podkreśliła Wood. – I założymy się, że nie będą one żyły w swoim obecnym stanie. Mogą funkcjonować w połączeniu z kimś innym lub mogą zbankrutować.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pgnig | pkp cargo akcje | giełda livechat | giełda orlen | camparic | ciech akcje prognozy

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here