Naga MarketsAkcje Tesla Inc. na nowych maksimach wszechczasów!Akcje Tesla Inc. w poniedziałek wystrzeliły do nowych rekordowych szczytów, zarówno na koniec sesji, jak w notowaniach intraday. Część analityków przewiduje dalsze wzrosty waloru w długim terminie, a spółka szykuje się do zaprezentowania raportu za IV kw. 2020 r., co do którego oczekiwania mogą być naprawdę wysokie. Spoglądając na wykres kursu akcji w ostatnim roku – być może zbyt wysokie.

  • Tesla już na początku stycznia informowała o rekordowej sprzedaży samochodów w IV kw. 2020 r.
  • Do wypełnienia celu 500 tys. sprzedanych pojazdów zabrakło jedynie 450 szt.
  • To jednak i tak więcej niż przewidywania analityków

Akcje Tesla Inc. na nowych szczytach

Nie brakuje analityków, którzy zwiększają swoje rekomendację dla Tesli. Wśród nich jest między innymi ekspert z Baird, Ben Kallo, który w poniedziałek podniósł cenę docelową do 728 dol. za akcję względem wcześniej wyznaczonych 488 dol. Jego zdaniem, kurs akcji ma większą szansę na wzrost niż na spadki.

– Po pozytywnym początku prac nad fabrykami w Berlinie oraz Austin oraz rozpoczęciu produkcji w placówce w Szanghaju oraz po dotrzymaniu obietnicy sprzedaży (około) 500 tys. samochodów w 2020 roku, Tesla wchodzi w nową erę ewolucji – zaznaczył Ben Kallo.

Po takich słowach z ust analityka nie trudno spodziewać się, że Tesla zyskała od niego rekomendację “outperform”.

Dan Ives z Wedbush, który znany jest z najwyższej bieżącej rekomendacji względem Tesli, swoje zalecenia wobec notowań spółki przedstawił już przed kilkoma tygodniami i stwierdził, że nadal ją podtrzymuje. W jego opinii, administracja Bidena zapewni odpowiednie otoczenie dla spółek technologicznych, szczególnie tych związanych z proklimatycznymi rozwiązaniami, jak np. samochody elektryczne.

Zobacz również: Akcje CD Projekt w górę dzięki dużemu patchowi do Cyberpunka 2077

W związku z tym, Ives podniósł swoją rekomendację wobec Tesli z 751 dol. do 950 dol. Dotyczy ona jednak scenariusza neutralnego. W tym najbardziej optymistycznym, walor ma podrożeć zdaniem Ivesa aż do 1250 dol.

Spoglądając na przeciętne wartości prognoz 22 analityków ankietowanych przez FactSet względem wyników Tesli, także wskazują one na pozytywne nastawienie. Spodziewany zysk oscyluje w okolicy 1 mld dol. wobec przychodów ze sprzedaży o wartości 10,5 mld dol.

fpmarkets

Zatem, zdaniem analityków zysk ma wzrosnąć aż siedmiokrotnie względem analogicznego kwartału rok wcześniej, a przychody o niemal 42%. Czy tak będzie, przekonamy się już po środowej sesji na NASDAQ.

Akcje Tesla Inc. na nowych maksimach wszechczasów!
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, poniedziałek przyniósł wzrost notowań Tesla Inc. o 4,03% do nowych szczytów na 880,80 dol. Zatem, od początku roku, kurs zyskał już 24%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here