Naga MarketsAkcje Tesla Inc. drożeją przed sesją. Rekordowe wyniki dostaw w III kw. 2021 r.Tesla zaskoczyła ponownie świetnym wynikiem sprzedażowym, tym razem w III kw. 2021 r., jak wynika z danych zaprezentowanych przez spółkę pod koniec zeszłego tygodnia. Tego chyba i tak spodziewał się rynek, o czym informowaliśmy jeszcze przed ich publikacją w tym artykule: Tesla z nowym rekordem sprzedażowym? Elon Musk pokaże wyniki dostaw na początku października

Elon Musk ma powody do radości. Tesla znów przebiła prognozy

Tesla Inc. po raz kolejny zaskoczyła inwestorów i fanów marki niesamowitym wynikiem sprzedażowym, który przekroczył oczekiwania analityków, nawet tych najbardziej optymistycznie nastawionych.Ostatecznie, Tesla dostarczyła 241,3 tys. pojazdów w III kw. 2021 r., co stanowi ponad 20% więcej niż 201 tys. w poprzednim kwartale, który również był wówczas rekordowy.

To także aż 72% więcej niż 140 tys. samochodów w analogicznym okresie rok wcześniej. Tymczasem, przeciętnie analitycy Wall Street spodziewali się od 225 do 230 tys. sztuk.

Należy zaznaczyć, że chodzi o dane dotyczące dostaw samochodów. Choć często wynik produkcyjny jest bardzo podobny, to przeważnie jest on nieco inny. Tym razem, wyniósł on 238 tys. pojazdów.

Jak do tej pory, Tesla dostarczyła 627 tys. pojazdów w 2021 r., co na ten moment stanowi niemal 100% więcej niż w tym samym momencie roku przed 12 miesiącami! Zatem, cel 1 mln pojazdów dostarczonych w 2021 r. jest absolutnie możliwy do osiągnięcia.

Czy tak dobry wynik wystarczy do wywołania zwyżki notowań Tesli? Niekoniecznie. Spółka jest znana z przekraczania prognoz analityków, przez co rynek przyzwyczaił się już do takiego obrotu spraw.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

invest

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jednak na ten moment w handlu przedsesyjnym akcje Tesla Inc. drożeją o ponad 2% do 788 dol. To może sugerować dalszą zwyżkę do okresu prezentacji wyników finansowych, przynajmniej tak było w 6 z 8 przypadków, jeśli chodzi o okres między publikacją wyników sprzedażowych i finansowych.

Elon Musk ma powody do radości: Tesla znów przebiła prognozy
Kurs akcji Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Potem, zwykle następowała przecena, gdy pojawił się już raport (zawsze w drugiej połowie miesiąca). Na ostatnie 6 publikacji, kurs akcji następnego dnia opadł w 5 przypadkach, choć tylko 1 raz okazały się one gorsze od prognoz.

Zdaniem analityka Wedbush, Dana Ivesa, Tesla „zdała egzamin w III kw. 2021 r.”, zatem podtrzymuje on swoją prognozę cenową 1000 dol. dla akcji Tesli. Czy słusznie? Czas pokaże.

Autor poleca również:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here