W trakcie czwartkowej sesji na książęcej jedną z najsilniej tracących spółek jest Ten Square Games (TEN) osuwająca się o 6% poniżej poziomu 70,00 zł za akcję i testująca poziomy obserwowane ostatni raz na początku czerwca.

W efekcie, notowania wybijają kolejną istotną strefę wsparcia/oporu, tym razem zlokalizowaną na maksimach majowych i minimach wakacyjnych. 25 października na Książęcej silnie traci również Forte (4,35%) oraz Altus TI (4,20%).

Wykres TEN
Źródło: xStation 5

Trend spadkowy obserwowany jest od początku października również na innych spółkach gaminowych notowanych na polskiej giełdzie. W efekcie w tym miesiącu Ten Square Games traci niemal 200 milionów dotychczasowej wartości rynkowej. Liderem w zestawieniu nadal pozostaje CD Projekt, drugie miejsce przypada PlayWay, trzecie 11 Bit Studios, natomiast Ten Square Games plasuje się na czwartej pozycji. W październiku wartość czołowych trzech przedsiębiorstw gamingowych kurczyła się kolejno o 4133 mln, 175 mln i 106 mln zł.

W miejscu tym rodzi się pytanie, czy rynek jest świadkiem spadków, czy też może stabilizacji oczekiwań co do kolejnych tytułów. Pierwsza połowa 2018 roku przyniosła prawdziwą euforię w branży, a dobre wyniki nowych tytułów pchały notowania w kierunku nowych, rekordowych maksimów. Wystarczy popatrzeć na wykres TEN, aby zrozumieć, że w skali zaledwie kilku miesięcy cena mogła wzrosnąć dwukrotnie i wrócić do poziomów wyjściowych.

W 2019 roku spółka ma zaprezentować dwa nowe tytuły, rynek zadaje sobie jednak pytanie czy będą w stanie powtórzyć sukces Fishing Clash. W zeszłym miesiącu rekomendacje odnośnie akcji podmiotu zaczął wydawać Vestor DM, którego zdaniem walor jest obecnie niedowartościowany i cena docelowa została wyznaczona na poziomie 116 zł za akcje. Wspomniana strefa znajduje się zdecydowanie bliżej historycznych szczytów niż obecne poziomy cenowe.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here