whitebit

Akcje tej spółki zyskały ponad 5%. Wyniki okażą się punktem zwrotnym? We wtorek 28 listopada, jedną z najmocniej rosnących spółek na warszawskiej giełdzie jest Pharmena S.A (PHR), której akcje zyskały dzisiaj 5,5%, chociaż wzrosty w trakcie sesji wynosiły nawet więcej niż 10%.

Akcje Pharmena pozytywnie reagują na wyniki finansowe 

Akcjonariusze Pharmena nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni do udanych, ponieważ jeszcze w poniedziałek notowania spółki znajdowały się na blisko kilkumiesięcznych minimów. Od czerwca 2023 roku, akcje PHR spadły o blisko 30% (nie uwzględniając ostatnich wzrostów). Jednak teraz sytuacja może się zmienić, ponieważ wyniki finansowe pozytywnie zaskoczyły inwestorówPharmena odnotowała skonsolidowany zysk netto z działalności kontynuowanej na poziomie 27,56 mln zł w okresie I-III kwartałów 2023 roku, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do straty 3,35 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto ogółem przypadający akcjonariuszom spółki dominującej wyniósł 29,41 mln zł, co jest znaczącą poprawą w stosunku do straty 0,74 mln zł rok wcześniej.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły nieznacznie, osiągając 0,17 mln zł w I-III kwartałach 2023 roku, co stanowi wzrost o około 10% w porównaniu do roku poprzedniego.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Wpływ na wyniki finansowe Grupy miała przeprowadzona transakcja sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) dotycząca działalności dermokosmetycznej. Spółka dominująca w dniu 29 czerwca 2023 r. dokonała sprzedaży ZCP za cenę 41 700 tys. zł. Ostateczna cena sprzedaży, zgodnie z umową podpisaną w dniu 30 października br., została ustalona na 43 457 tys. zł – czytamy w raporcie.

Polecamy również: Złoto wybija ponad 6-miesięczny szczyt! Czy to potwierdzenie hossy?

W trzecim kwartale 2023 roku grupa kapitałowa emitenta koncentrowała się na działaniach związanych z wprowadzeniem na rynek suplementów diety pod marką Endotelio. Działania te obejmowały m.in. rozwój nowych produktów, przygotowanie materiałów reklamowych, wprowadzenia produktu na rynek amerykański. Ponadto spółka dominująca kontynuowała prezentacje projektu TRIA-662 oraz dokonywała analizy potencjału rynkowego dla wyrobów medycznych dedykowanych do trudno gojących się ran – napisano także.

Notowania PHR. Źródło: stooq.pl
Notowania PHR. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem walut. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem