Akcje tej spółki mocno zyskują! Wzrostowy rajd przekracza 30% po wcześniejszej 64% przecenieDzisiaj na GPW pojawiła się dynamiczna i pozytywna zmiana akcji Pepco Group, które notują imponujący wzrost o niemal 10%. To zdarzenie zbiegło się z ważnym komunikatem Ibex Group, posiadającego około 72,15% udziałów w Pepco Group, który wyraźnie określił swoją strategię inwestycyjną wobec tej spółki. Handel prowadzony jest przy wyraźnie podwyższonych obrotach.

Główny akcjonariusz nie sprzeda akcji

Ibex Group ogłosiło, że nie ma zamiaru sprzedawać akcji Pepco Group po obecnej lub zbliżonej do obecnej cenie. W ramach swojego długoterminowego podejścia inwestycyjnego Ibex Group może również rozważać dokupowanie akcji Pepco Group od czasu do czasu.W oświadczeniu zaznaczono, że firma jest przekonana o znacznym niedowartościowaniu akcji Pepco Group, co stanowi podstawę do utrzymania ich w portfelu.

Polecamy: EUR/USD niebawem wyznaczy szczyt przy 1,10. Potem prognoza zakłada powolny spadek w kolejnych kwartałach

Pepco niedowartościowane

“Jesteśmy przekonani, że akcje Grupy Pepco są obecnie znacząco niedowartościowane i nie mamy zamiaru sprzedawać akcji po obecnej lub zbliżonej do obecnej cenie” – czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod filmem
Dodano również, że Ibex Group skupia się na długoterminowym wspieraniu budowania wartości akcji Pepco Group w najbliższych latach, z zamiarem zarządzania swoim udziałem w sposób uporządkowany i przemyślany.

Pepco mocno wyprzedane

Notowania Pepco w ostatnich 2 latach straciły na wartości ponad 70%. Tylko w tym roku, notowania spadają o 64%. Od początku listopada, po wyznaczeniu historycznego dna, spółka odrabia straty i jej kurs zyskuje już ponad 30%.

Patrząc na wykres dzienny, widać że popyt ma otwartą drogę do okolic 24 zł czyli poprzedniego szczytu z połowy października. Nawet tak duży wzrost, nie zmieniłby szerszego trendu spadkowego.

Polecamy: JSW akcje prognozy na najbliższe dni: kurs JSW z malejącą zmiennością. Czy to pozytywny sygnał?

Pepco buduje długoterminową wartość

Ibex Group wyraziło przekonanie, że długoterminowa zdolność do budowania wartości przez Pepco Group jest atrakcyjna. Firma uznała Pepco Group za lidera rosnącego segmentu rynku, posiadającego silne marki i rozwijającą się działalność. Wskazano także na mocną trajektorię odbicia w zakresie zyskowności, co stanowi solidną podstawę do dalszego wzrostu.

“Jesteśmy przeświadczeni, że doświadczone kierownictwo Pepco Group wykorzysta te strategiczne możliwości” – czytamy w komunikacie Ibex Group. Dodatkowo, podkreślono, że podejście do inwestowania, konsekwentnie realizowane na międzynarodowych rynkach akcji przez dużych prywatnych inwestorów, jest zbieżne z zamierzeniami Ibex Group – osiągnięcie założonych celów w zakresie budowania wartości.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.