Naga MarketstauronSpółki energetyczne powinny być z natury defensywne. To znaczy – kiedy dzieje się źle, to one zawsze prowadzą stabilny biznes…tylko nie w Polsce. Ale czy to się nie zmieni szczególnie dla Taurona? Na łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz przygląda się polskiej branży energetycznej oraz najciekawszym spółkom na Giełdzie Papierów Wartościowych pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Czego możemy spodziewać się w kolejnych tygodniach? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Tauron bardziej zmienny niż reszta rynku

Kataklizm jaki przechodzi przez Europę łagodzi podejście rządzących do wszystkiego co się dzieje w kwestii regulacji. W tym do ochrony środowiska. Co więcej, zmniejszona działalność gospodarcza, ograniczenie transportu pozytywnie wpływa na emisję CO2 obniżając jego ceny. Dla spółek energetycznych w Polsce jest to bardzo dobra informacja! A co w przypadku firmy Tauron? Czy to już okazja, aby dołączyć ją do swojego portfela inwestycyjnego?

1 kwietnia Tauron opublikuje swój raport finansowy za 2019 rok. Akcje naruszyły ostatni potwierdzony szczyt. Byłbym ostrożny z tezą, że odwróciliśmy już tendencję na wzrostową. Wzrost wolumeny był widoczny na ostatnim impulsie w górę. Jest szansa na wybicie poziomu 1,26 zł z celem na 1,5 zł. Dalej uważam, że w długim terminie spółki energetyczne w Polsce mają bardzo duże obciążenie inwestycyjne – oznajmił prowadzący.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here