tauronKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,25%. Akcje drożały o 0,004 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 1,61 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 1,30% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach, porównywalnych do wcześniejszych sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,59 zł. Była to trzecia sesja z rzędu, która wskazuje na zakończenie wzrostów. W sumie od końca sierpnia spółka zyskała około 18%.


Akcje Tauron wracają do trendu spadkowego

Na wykresie dzienny widać, że w ostatnich tygodniach spółka radziła sobie całkiem nieźle notując wyraźne odbicie i odrabiając część strat z wcześniejszej przeceny. Sprzyjała temu dokonana w sierpniu obniżka notowań certyfikatów CO2, które mają duże znaczenie w kontekście cen energii, a także wykazują pewną korelację z krajowymi spółkami energetycznymi. Wrzesień przynosi jednak wyhamowanie spadku CO2, a szerszy trend jest wzrostowy. Wydaje się zatem, że może to być koniec wakacyjnej korekty, a co za tym idzie, początek powrotu negatywnego sentymentu do krajowych spółek energetycznych. Na wykresie dziennym mamy wyraźnie zaznaczony kolejny niżej położony szczyt. Ma on miejsce przy linii trendu, co może sugerować, że spadki zainicjowane w ostatnich dniach znajdą swoją kontynuację.

tauron 25.09.2019
Akcje Tauron 25.09.2019

Tauron z ponad 10 mld zł przychodów w I półroczu

Wczoraj spółka podzieliła się szacunkowymi wynikami za II kwartał bieżącego roku. Uwzględniono w nim tzw. ustawę o cenach energii. Spółka odnotowała w drugim kwartale około 142 mln zł zysku netto. Spółka szacuje, że wpływ ustawy na wyniki jest względnie neutralny, z uwagi że rekompensaty powinny pokryć brak podwyżek cen energii. Ponadto, w drugim kwartale firma odnotowała także 5,08 mld zł przychodów i wynik EBITDA na poziomie 996 mln zł. W sumie w całym półroczu spółka szacuje wynik netto na poziomie 667 mln zł. Przychody mają wynieść około 10,4 mld zł przy nakładach inwestycyjnych sięgających 1,64 mld zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here