tauronKurs akcji spółki Tauron, jednego z największych w naszym kraju producentów energii elektrycznej, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,43%. Akcje drożały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 1,56 zł. Jest to bardzo dobry wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,99% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 1,56 zł. Była to kolejna sesja w ostatnich dniach, która wskazuje na rozpoczęcie korekty. W sumie od końca lutego spółka traci już około 40% odnotowując nowe, historyczna minima notowań.


Akcje Tauron kontynuują trend spadkowy

Spółka zaliczyła wczoraj czwartą z rzędu wzrostową sesję. Wzrosty nie mają jednak większej dynamiki i generalnie wpisują się w trwającą od początku lutego tendencję spadkową. Jeżeli okazałoby się, że korekta będzie jednak większa, wydaje się, że główny opór stanowią poprzednie historyczne minima notowań w rejonie 1,64 zł. Wydaje się, że ten opór powinien zatrzymać potencjalnie większe wzrosty. Na razie jednak nie zanosi się na większą zwyżkę. Drożejące notowania certyfikatów CO2 skutecznie hamują wzrost na spółkach energetycznych. Prawdopodobnie więc mamy do czynienia z kolejną korektą, po której realne jest ryzyko powrotu do trendu spadkowego.

tauron 25.06.2019
Kurs akcji Tauron 25.06.2019, źródło: xStation 5

Kredyt zamiast obligacji

W ostatnich dniach spółka informowała o zawarciu umowy kredytu bankowego na ponad 6 miliardów złotych. Umowa ma zastąpić program emisji obligacji o podobnej wartości 6,27 miliarda złotych z listopada 2015 roku. Parametry zawarte w umowie określają poziom marży, okres obowiązywania finansowania i poziom zaangażowania finansowego poszczególnych kredytodawców. Warunki te nie ulegają zmianie względem wcześniejszego programu obligacji. Środki z kredytu w pierwszej kolejności mają zostać przeznaczone na wykup obligacji wyemitowanych dotychczas w ramach programu obligacji. W związku z zawarciem umowy kredytowej, anulowane zostały zobowiązania banków do obejmowania emitowanych obligacji.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here