Naga MarketsAkcje Sunex w górę o 180% w 10 dni, fotowoltaika na GPW z silnymi wzrostamiRajd na akcjach spółek fotowoltaicznych notowanych na polskim parkiecie dalej trwa. W ciągu ostatnich 2 tygodni niemal wszystkie spółki z branży wykręciły wzrosty większe niż 50%. W tyle zostaje jedynie Novavis, który może pochwalić się “zaledwie” 10-proc. zwiększeniem wartości akcji w tym okresie. Spójrzmy zatem na wybrane spółki z branży energetyki solarnej.

  • Sunex w ciągu ostatnich 10 sesji wzrósł już łącznie o 180%.
  • Pozostałe notowane spółki z branży fotowoltaiki też notują silne wzrosty rzędu 50-100% w ostatnich 2 tygodniach.
  • Od reszty odstaje Novavis, którego ominęła większa zwyżka notowań.

Sunex: +180% w 2 tyg.

Sunex wykręcił w ciągu ostatnich 10 sesji wzrost notowań rzędu aż 180 proc. Tak ponadprzeciętne wzrosty są efektem opublikowanej 3 lipca przez spółkę informacji o spodziewanych wynikach w II kwartale. Jak się okazuje, pandemia i restrykcje nie dotknęły branży energetyki solarnej i jej zyskowności.

Sunex zwiększył przychody ze sprzedaży w II kw. 2020 roku o 23% względem I kw. 2020 roku. Ogółem w I półroczu 2020 r. przychody ze sprzedaży okazały się aż o 37% wyższe niż w analogicznym okresie roku temu. Na ten moment to jedynie prognozowane przez spółkę rezultaty.

Olbrzymie wzrosty na fotowoltaice, Sunex w górę o 180% w 10 dni
Notowania Sunex na GPW. Źródło: stooq.pl

Wczorajsza sesja była już trzecią z rzędu o wzroście większym niż 26% w ciągu sesji, bowiem Sunex wystrzelił aż o 30,57%. Natomiast dzisiaj, jak do tej pory spółka jest wyżej o około 15% niż wczorajsza cena zamknięcia.

Photon Energy: przejście na GPW

Świetnymi informacjami może pochwalić się także Photon Energy. Spółka zarówno 6, jak i 7 lipca rosła po ponad 30%. Choć wczorajsze notowania zakończyły się wzrostem o “jedynie” 4,88% do 13,30 zł za akcję, to dzisiejsza sesja zapewne zakończy się kolejną eksplozją kursu akcji Photona.

Olbrzymie wzrosty na fotowoltaice, Sunex w górę o 180% w 10 dni
Notowania Photon Energy na NewConnect. Źródło: stooq.pl

Photon Energy zamierza bowiem dokonać przeniesienia notowań z NewConnect na rynek regulowany GPW. Jak podaje spółka w komunikacie, zmianie nie będzie towarzyszyć emisja ani sprzedaż akcji. Photon będący spółką z holenderskim kapitałem, jest także obecny między innymi na czeskiej giełdzie i tam też dojdzie do analogicznej tranzycji, z odpowiednika NewConnect, czyli Free Market na Praską GPW.

Zobacz również: Gigantyczny rajd fotowoltaiki na GPW i NewConnect, Sunex w górę o 90% w 5 dni

Novavis: przejęcie przez Rubicon

W ciągu ostatnich 2 tygodni najsłabiej ze spółek branży energetyki solarnej radził sobie Novavis.

Olbrzymie wzrosty na fotowoltaice, Sunex w górę o 180% w 10 dni
Porównanie notowań spółek branży energetyki solarnej w ostatni 10 sesjach: Sunex (niebieski), Photon (pomarańczowy), Columbus (zielony), Grodno (czerwony), ML System (błękitny), Novavis (różowy) oraz 01Cybaton (brązowy). Źródło: stooq.pl

Kluczową informacją jest w tym przypadku podpisanie protokołu uzgodnień według którego Novavis będzie przejęty przez Rubicon Partners SA. Przejęciu towarzyszyć będzie emisja akcji w stosunku 6,3 do 1, a spółka powstała w wyniku przejęcia zyska nazwę Novavis Group Spółka Akcyjna. Co więcej, 6 oraz 8 lipca została opublikowana informacja o zbyciu akcji przez prezesa Novavisa.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here